Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Říjen 2008


Vepřové maso (11/103)

31. října 2008 v 6:10 Kuchařka
11. Pirátské vepřové maso
1 kg vepřové kýty, nakrájené na kousky, 4 stroužky nasekaného česneku, 1/3 hrnku limetkové šťávy, 1 hrnek cukru krystalu, 1 lžička mletého nového koření, 4 hrnky hovězího vývaru, 1 cibule, nakrájená nadrobno, 2 lžíce olivového oleje, 2 lžíce kari koření, 1 lžička skořice, 4 mrkve nakrájené na kolečka, 3 brambory, nakrájené na kousky, 1 Červená paprika, nakrájená na kousky, 3 bobkové listy, 1 snítka tymiánu, sůl, pepř.
Maso smícháme s česnekem a limetkovou Šťávou a necháme 60 minut marinovat v pokojové teplotě. V hlubokém talíři smícháme nové koření, cukr a skořici, maso vyndáme z marinády a dobře obalíme ve směsi cukru a koření.. V hluboké pánvi rozpálíme olej a na něm maso krátce opečeme.. Maso vyndáme a na pánvi smažíme cibuli až zesklovatí. Do pánve nasypeme kari koření, zamícháme a vaříme 1 minutu. Do pánve vrátíme maso, přidáme všechny ostatní přísady a přivedeme k varu. Pánev přikryjeme pokličkou a na mírném plameni dusíme asi 30 minut. Pánev odkryjeme a vaříme tak dlouho, až omáčka zhoustne. Podáváme s rýží.

Historky ze života

30. října 2008 v 6:09 Ze života jiných
Zůstal jsem v místnosti u jednoho mého kolegy v práci. Zazvonil telefon, zvedl jsem sluchátko a řekl, že na chvilku odešel, ale bude tu hned.
-Vyřiďte prosím panu Macháčkovi, - poprosil mě -, že musí vyměnit pohlavní orgány za mozek.
Poněkud zaskočený, požádal jsem volajícího, aby upřesnil jak si představuje provést tuto záležitost. Vyjasnilo se, že pan Macháček připravuje metodiku radiační bezpečnosti a v seznamu nejvíce citlivých částí lidského těla právě tyto nepřipouští žádnou nepřesnost.

Měsíční krajina

30. října 2008 v 6:08 Kuchařka
Suroviny:
4 vejce
20 dkg moučkového cukru
1 sklenička oleje
20 dkg hladké mouky
prášek do pečiva
3 kysané smetany
skořicový cukr
vanilkový pudink z jednoho litru mléka
skořicový cukr

Postup:

Vyšleháme 4 celá vajíčka, přidáme moučkový cukr, olej, hladkou mouku, prášek do pečiva. Těsto vylijeme na vymazaný a vysypaný plech a polijeme horkým pudinkem. Pečeme asi 15 - 20 minut na 200 stupňů. Po upečení potřeme 3 kysanými smetanami a posypeme skořicovým cukrem. Podáváme až vychladlé, jinak se bude buchta roztékat.

Jak Švejk poznal Marťu

29. října 2008 v 7:36 | Petr seth |  Stalo se

Tak jak bych začal. Švejk byl jednou mě na návštěvě. Něco jsme řešily na PC když se ozval zvonek. Tak jsem šel ke dveřím a zvedl kecafon. Byla tam Gábi.
"Sete, deš ven?"
"Teď ne, mám tu kamoše."
"Tak pojď!"
"Tak za 10 minut dojdu."
"Tak jo. Příjdi na Vysokou."
"Vysokou?"
"Lavička jak jsme tam byly včera."
Tak jsem se teda domluvil a šel zpátky do pokoja, kde jsem to řekl Švejkovi. On už stejně chtěl jít, tak jsme za 10 minut vrazily. když jsme došly na vysokou, byla tam Marťa, Gábi a přítel Marti Kamil. Marťa se až divila, že Švejk kouří. Si myslela, že kamarádím jen s nekuřáky. Sem tam pustila nějakou písničku na mobilu, přičemž Švejk pokaždé poznal jméno písničky a i to kdo to zpívá. Tím Marťu mile překvapil (aby ne, když se potkají dva hudební blázni) Švejk měl trochu naspěch , kvůli srazu s Lukynem. ještě se tam s náma zdržel 10 minut, domluvil se s Marťou, že se sejdou zétra a odešel. Jsem se pak podíval na ty dvě a jen tak jsem se zeptal:
"Tak co říkáte na Švejka?"
Gábi na to:
"Co? Marťo, on se jmenuje Švejk!"
Já:
"Ne to je jeho přezdívka!"
Pak jsme se setkávali ve čtyřech docela často. No skoro denně. Marťa pal se Švejkem chodila, i když to dva měsíce tajila, asi půl roku.

Pacientka

29. října 2008 v 6:07 Vtipy
Do ordinace přijde mladá dáma a lékaři oznámí, že mávaginu pektoris.
Pan doktor ji opraví, že se patrně jedná o anginu pektoris, aledáma trvá na tom, že je to vagina pektoris.
Nakonec ji tedy po dlouhém dohadování vyzve, aby se svlékla, azačne ji tvrdě uspokojovat.
"Co, co, co to děláte???!!!"
"Na vaginu pektoris je nejlepší lék peniscilín!!!"

Bitvy

28. října 2008 v 6:08

Dějiny SSSR

28. října 2008 v 6:06 | Petr Seth |  Trocha dějin

Prezidenti:
1. 1917-1924: Vladimir Iljič Lenin
2. 1924-1953: Josif Vissarionovič Stalin (generální tajemník od 1922, od 1952 první tajemník)
3. 1953-1953: Georgij Maximilianovič Malenkov (první tajemník)
4. 1953-1964: Nikita Sergejevič Chruščov (první tajemník)
5. 1964-1982: Leonid Iljič Brežněv (od 1966 generální tajemník)
6. 1982-1984: Jurij Vladimirovič Andropov (generální tajemník)
7. 1984-1985: Konstantin Ustinovič Černěnko (generální tajemník)
8. 1985-1991: Michail Sergejevič Gorbačov (od 1990 prezident)

Pražák a Ostravák

27. října 2008 v 7:05 Vtipy
Rozdíl mezi Pražákem a Ostravákem, když přijdou pozdě na rande: Pražák: "Ahoj, hele, prosim tě promiň, že jdu takhle pozdě, v práci to bylo šílený. Měl jsem jednání a pak šéf po mě chtěl ještě něco dodělat, takže se to protáhlo. No a pak ta doprava, to je šílenost. Resslovka zase stála a o magistrále ti radši nebudu říkat. Proto to zdržení. Ostravák: "Sorry, su tu."

Den nezávislosti

27. října 2008 v 6:05

Zlatá rybka

26. října 2008 v 6:05 Vtipy
Rybář chytí zlatou rybku. Rybička povídá: "Zadrž, když mě pustíš, splním Ti tři přání".
Rybář se zamyslí a povídá: "Tak dobře. Chtěl bych mít nádhernou krasavici a tolik peněz, ze bych měl do smrti všechno, na co si vzpomenu."
A najednou vedle něj stojí krasavice, radost pohledět a tolik peněz, az oči přecházejí. Rybička povídá: "A co Tvé třetí přání?"
Rybář na to: "Vzdyť já uz všechno mám, nic nepotřebuju....víš ty co?
Mám na Slovensku kamaráda, věčně s něčím nespokojeného, splň mu to, co ráno vysloví jako první, kdyz vstane z postele."
Rybka souhlasí.
Druhý den ráno vstane slovenský kamarád, vyleze před chalupu, protáhne se, promne oci a povídá: "Jááááááááj, sto kokotou do riti a hrdzavá kotva do chrbta....!"

Rasy

26. října 2008 v 6:04 | Petr Seth
Gualdi
Gualdi jsou Paraziti, kteří kradou těla jiným rasám. Nejčastěji lidem. Poznají se podle toho že jim žhnou oči. Dožívají se několika tisíc let. Kdysoi dávno zotročily tisíce lidí a vydávajíce se za bohy je roznesly po celé galaxii. Vyznačují se arogancí a velkou touhou po moci. Nic je nedokáže zastavit, doslova jdou přes mrtvoli. Lidé jsou pro ně jen dobytek. Využívají lidi hlavně jako inkubátory pro své mladé a vojáky. Jejich vojáci jsou Jaffové. V krvi jim koluje hornina jménem nakadah. Díky ní jsou schopni ovládat své technologie.
Jaffové
Jaffové je národ otroků. Jsou to sice lidé, ovšem v břišním vaku mají umístěného malého gual'da a to až do doby než dospěje a najde si svého hostitele. Za to, že Jaffa dělá inkubátor dostává oplátkou dlouhý život a imunitu vůči většině němocí. Jsou páteří gua'ldí moci. Každý Jaffa má na čele značku svého boha (gualda), kterému slouží. To je buď značka ze zlata, ze stříbra nebo případně je postě vytetované. Nejvyšší postavení mezi Jaffi je hodnost Prvního muže. Dá se říci vrchní velitel vojsk a pravá ruka svého pána. Svého pvního Gualda dostávaji již v dětství v rozmezí věku 10-12 let.
Tokrové
Tokrové jsou odnoší Gualdů. Jsou stejného druhu, avšak na rozdíl od nich si berou jen ty hosti- tele, kteří s tím souhlasí. Většinou se jedná o vážně nemocné. Tito lidé pak žijí v symbióze s hostitelem. Navzájem se dělí o své vědomosti. V rámci odboje, vůči gualdům, Provádí sabotérské akce. Za to jsou stíháni po celé galaxii. Na mnoho z nich je i vypsána odměna. Na žádné planetě nezůstávají nijak dlouho. Snaží se zůstat ve skrytui a proto si budují tunely pod povrchem planety. Ty stavějí pomocí růstových krystalů. Když opouští planetu, tunely zničí.
Unasové
Unasové jsou prvními Gualdími hostiteli. Jsou to ještěři stavbou těla podobným lidem. Jsou málo technicky vyspělý až primitivní. Žijí v tlupách, kde je vůdcem vždy ten nejsilnější. V kombinaci se symbiontem mají schopnost regenerace. Z brady jim vyrůstají malé růžky, jenž rostou během stárnutí. Nosí kolem krku kostěný límed, jenž je chrání před vniknutím gualdího symbionta. Jejich jzyk je stejně jako jejich život dost primitivní, na úrovni neandrtálců. Pro Jaffy jsou legendou, ,něco jako pro nás Drákula.
Oriové
kdysi byla rasa Alteránů. Ta se rozdělila na 2 frakce: Antiky a Oriae. Obě dvě skupiny se povznesly na vyšší úroveň bytí (tj. v podobě energie). Oriově se vydávají za bohy. Díky tomu, že je lidé uctívají, zéskávají jejich životní enrergii a posilují je. Jsou velmi vyspělý. Lidi obracvejí na výru jejich tzv. Převorové, jenž nosí berle. Mají několik silných schopností. Umí telekinezi, dokáží způsobit tzv. převorský mor, dokáží léčit a mnohé další...
Antikové/povznesení
Antikové se na rozdíl od Oriů do lidských záležitostí nepletou. Snaží se být neutrální. Jsou to oni kdo postavily hvězdné brány. Stopy po jejich životě lze nalézt po celé galaxii. Mnohdy se najdou o některé z jejich vyspělých technologií. Ppostavily i několik tzv. knihoven. Jdsou to portály, jenž přenesou velké množství dat přémo do mozku. Jen jedna z jejich druhu jménem Oma de Salva toto pravidlo porušuje a pomáhá se povznést i jiným lidem. Dalším kdo se vzepřel pravidlůmbyl Merlin, jenž se vrátil do své materiální formy, ovšem ponechal si své schopnosti, aby mohl vytvořit svatý grál. Zbraň jenž dokáže zabít povznesené. Antikové chrání naši galaxii před Oriai tak, že skrývají skutečnost o existenci lidí v Mléčné dráze.
Asgardi
Jsou nejvyspělejší rasou v naší galaxii. Kdysi dávno existovala Aliance 4 ras. V této Alianci byly Asgradi, Noxové, Antikové a Ferlingové. Asgardi jsou mírumilovná rasa, která pomáhá každé méně vyspělé rase, která pomo potřebuje. Nemohli však pomoci lidem na Zemi před Gualdy, proože měl sami problémy s ještě horším nepřítelem. Asgardi ztratily možnost se rozmnožovat. Proto se klonují a penášejí své vědomí do nových těl. Avšak dochází k degeneraci a této rase hrozí vyhynutí.
Replikátoři
Těmi horšími nepřáteli než gualdi, jsou replikátoři. S těmi již dlouho bujují Asgradi o přežití. Replikátoři jsou tvořeni malými částěmi, jakoby ze stavebnice. Laserové zbraně na ně neúčinkují. Střelné zbraně je ničí zaručeně. I když to nevypadá jsou velmi inteligentní. Útočí na vyspělé, technicky pokročilé rasy. Jejich technologii vstřebají. Jejich primárním cílem je však reprodukce. Dokáží stříkat kyselinu, jež rozežere každý kov. Z kovu, jakéhokoliv, poté vytváří svou vlastní repliku.
Noxové
Noxové jsou mírumilovný národ. Ačkoliy to nevypadá jsou mnohem vyspělejší než Gual'di. Jsou to ochránci života. Nikdy by nezabily žádného živého tvora a to dokonce ani v sebeobraně. Jejich jedinou obranou je schopnost zneviditelnit sebe a cokoliv jiného. Před Gualďy se tak mohly snadno skrývat tisíce let. Dožívají se mnoha let. Navíc dokáží vrátit život.
Toláni
Toláni jsou velmi vyspělá rasa. Kdysi však udělakli tu chybu, že se podělily o své technické vědomosti s méně vyspělou rasou, která na ně poté zaútočila a zničila jejich domovský svět. S pomocí Noxů však našly nový domov a postavily si vlastní hvězdnou bránu. Mezi jejich přední zbraně patří Iontový kanón který dokáže zničit Gualdskou mateřskou loď jediným zásahem. Také disponují technologií, jenž jim umožňuje procházet skrz pevnou hmotu.
Ashenové
Asheni jsou též velmi vyspělý. Na první pohled jsou přátelští, a velmi vstřícní (co se tedy týká o dělení se o technologie). Na druhou stranu však nabídnou méně vyspělé rasesérum, které dokáže prodloužit život, vedlejším efektem je však sterilizace. Takže nakonec jim jen stačí počkat pár století a planeta je bez obyvatelstva. Nejsou tedy o nicv lepší než Gual'di. Jen mají více trpělivosti při dobívání jiných planet.

Chcete umět Goa'uldštiny jestli ano tak tady mate malí slovník.

25. října 2008 v 10:04 Slovníky važně a nevážně
Gualština - jazyk mimozemštanů ze seriálu Star Gate

Mokrá buchta

25. října 2008 v 6:03 Kuchařka
Suroviny:
40 dkg polohrubé mouky
15 dkg moučkového cukru
2 dlc oleje
4 vejce
1 lžíce rozinek (namočených v rumu)
3 - 5 lžic rumu
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
2 malé sklenice ovocného kompotu
Postup:
Vejce našleháme s moučkovým i vanilkovým cukrem, přidáme olej, mouku s práškem do pečiva, rum, rozinky a 2 malé sklenice s kompotem i se šťávou. Dobře promícháme a těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný plech.
Pečeme ve středně vyhřáté troubě. Vychladlou buchtu stačí jen pocukrovat, nebo polít čokoládovou polevou.

Vepřové maso (10/103)

24. října 2008 v 6:03 Kuchařka
10. Vepřová pečeně na smetaně č.2
1 kg vepřového masa (kýta, plecko), 200g kořenové zeleniny (mrkev, petržel, celer), 2 lžíce másla, 2 lžíce oleje, 2 cibule, sklenka bílého vína, 5 dl kysané smetany, 2 lžíce hladké mouky, šťáva a kůra z citrónu, 3 kuličky pepře, 3 kuličky nového koření, 2 bobkové listy, špetka tymiánu, sůl.
Drobně nakrájenou cibuli zpěníme na oleji, přidáme na plátky nakrájenou kořenovou zeleninu, máslo, všechno koření, kousek citrónové kůry (omyté) a osmahneme. Osolené maso potom vložíme na tento základ. Zalijeme vínem a podlijeme trochou horké vody. Měkké maso vyndáme. Vysmahlou zeleninu zalijeme smetanou do které jsme rozkvedlali mouku. Dochutíme citrónovou šťávou a povaříme. Hotovou omáčku propasírujeme přes hrubší cedník, maso nakrájíme na porce, dáme ještě prohřát do omáčky. Podáváme s českým houskovým knedlíkem.

Atlantis

24. října 2008 v 6:02


Dva se hádaj

23. října 2008 v 7:00 Vtipy
Kluci se hádají, kdo má staršího dědečka. Frantík se chvástá: "Můj děda je tak starý, že mu roste ve vousech mech!" Karlík mávne rukou a trumfuje: "To ten můj je tak starý, že když po návštěvě muzea vyšel ven, spustilo poplašné zařízení."

SG - Film

23. října 2008 v 6:00


Černá buchta

22. října 2008 v 6:59 Kuchařka
25 dkg hl. mouky, 20 dkg cukru, 10 dkg másla, 1 vejce, 1 prášek do pečiva, 1 lžíce kakaa, trochu mléka, marmeláda nebo džem podle chuti
Do mísy si dáme cukr, přidáme žloutek, rozpuštěné máslo a chvíli šleháme. Z bílku ušleháme sníh. Do mísy nasypeme mouku s kakaem a práškem do pečiva, zamícháme, přidáme sníh z bílku a podle hustoty přidáme mléko.
Nalijeme do vymazaného a moukou vysypaného plechu a pečeme při 160°C
Po upečení necháme vychladnout. Poté rozřízneme a vydatně promažene marmeládou, či