Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Prosinec 2008

Úvodní strana

31. prosince 2008 v 23:59 Kalendář

Homerismus

31. prosince 2008 v 9:46 | noviny AHA! |  Věřili by jste?
Ve švýcarsku vniklo nové náboženství jménem Homerismus. Krédo stoupenců tohoto hnutí je: Lennost, nevědomovst a minimalismus. Věřící se snaží žít přesně podle tohoto povaleče, žrouta koblih a milovníka piva. Má dokonce i svouvlastní "modlitební knížku"

zde 6tero přikázání:
  1. Neberte ohled na své bližní a dělejte jen to, co se vám právě chce.
  2. Běžte do hospody a opijte se!
  3. Odporujte svému nadřízenému. Udělejte mu ze života peklo.
  4. Čiňte druhým neplechu a mějte radost z jejich nesnází.
  5. Vyrazte ven a množte se, nejlépe v podroušeném stavu.
  6. Zacházejte s »antihomeristy« tak, jak nechcete, aby bylo někdy zacházeno s vámi.

Vepřové maso (24/103)

31. prosince 2008 v 7:37 Kuchařka
24. Vepřové nudličky gyros
750g kýty, 3g solamyl, olej, koření gyros, sůl, pepř.
Maso nakrájíme na nudličky, osolíme, opepříme a zakapeme olejem a necháme odležet. Na oleji osmažíme, přidáme gyros a solamyl a znovu osmažíme.

Blondsky

31. prosince 2008 v 6:41 Vtipy
Blondýnka volá příteli mobilem a ozve se jí ženský hlas: "Účastník momentálně není dostupný, zavolejte prosím později. A tobě je dostupný, ty mizerná štětko?"

Šéf blondýnce:
"Váš nástupní plat je 8000 Kč. Časem můžete mít plat 12000 Kč."
Blondýnka:
"Tak já tedy přijdu raději časem."

Stopař sebevrah

30. prosince 2008 v 7:41 Vtipy
Stojí policajti na přechodu a koukaj na stopujícího cikána. Najednou ze zatáčky vyjede kamion a cikána přejede.Koukne se zpět na cikána a couvne. To udělá ještě 2x a poté odjede. Policajti na to koukaj, kroutí hlavama a potom jeden řekne:
"Tak to byla brutální sebevražda, co?"

Vepřové maso (23/103)

30. prosince 2008 v 6:41 Kuchařka
23. Vepřové maso narychlo
4 plátky vepřového filé, sůl, sladká paprika mletá, pepř, worcestrová a sójová omáčka, olej.
Plátky vepřového filé omyjeme pod studenou vodou, osušíme, nasolíme a naklepeme paličkou, sladkou paprikou a pepřem okořeníme, worcestrovou a sójovou omáčkou ochutíme, rostlinný olej rozehřejeme a plátky z obou stran postupně osmahneme. Vhodná příloha: bramborové hranolky

Tekken 5

30. prosince 2008 v 6:41
Vepřové maso (22/103)

28. prosince 2008 v 7:39 Kuchařka
22. Vepřové maso po Burgundsku
500g vepřové kýty, 30g slaniny, 30g sádla, 2 lžíce kečupu, pepř, cibuli, sůl, trocha hladké mouky, sklenka červeného vína.
Na sádlo dáme slaninu, rozpustíme, na tuk přidáme na nudličky nakrájené maso a všechno pěkně orestujme. Přidáme kečup, osolíme a opepříme, udusíme do měka. Přidáme nakrájenou cibuli a podlijeme červeným vínem a ještě krátce podusíme. Nakonec pro zahuštění zaprášíme trochou hladké mouky. Servírujeme s bramborem nebo rýží (v Čechách s knedlíkem).

Underworld

27. prosince 2008 v 18:31

Underworld


Underworld 2


Underworld 3


Resident evil 2 (PS1)

27. prosince 2008 v 7:38

Rozlohy oceánů a kontinentů

27. prosince 2008 v 7:38 Může se hodit
Rozloha světadílů
Amerika42 mil. km2
- Severní Amerika24 mil. km2
- Jižní Amerika18 mil. km2
Evropa11 mil. km2
Asie44 mil. km2
Austrálie9 mil. km2
Antarktida13 mil. km2
Afrika 30 mil. km2

Rozloha oceánů

Tichý oceán180 mil. km2
Atlantský oceán92 mil. km2
Indický oceán76 mil. km2
Severní ledový oceán14 mil. km2

Gynekolog vs. Pepíček

26. prosince 2008 v 7:38 Vtipy
Pani prijde ke gynekologovi se svym synem Pepickem. Doktor ho nechce pustit do ordinace, ale pani ho ukeca, ze "Pepicek vsemu rozumi a nebude zlobit". Tak si pani lehne na vysetrovaci stul, pan doktor strci dovnitr ruku a rika Pepickovi: "Schvalne, co ted delam?"Pepicek: "Kontrolujete, jestli maminka nema vevnitr nejaky nador".Doktor zacne pani prohmatavat prsa a znovu: "Schvalne, co ted delam?"Pepicek: "Kontrolujete, jestli maminka nema nejakou bulku v prsu, ktera by mohla byt rakovinotvorna."Doktora to nastve a tak zacne s pani divoce soulozit. Pritom se pta Pepicka: "A co delam ted?"Pepicek: "Velkou blbost, my jsme totiz prisli kvuli tomu, ze maminka ma syfilis..."

Vepřové maso (21/103)

26. prosince 2008 v 7:36 Kuchařka
21. Vepřové hranolku s játry a žampiony
120g libové vepřové kýty, 30g cibule, 1 lžička oleje, 30g drůbežích jater, 50g žampiónu, mletá sladká paprika, 1 lžíce rajčatového kečupu, mletý pepř, sůl, 1 lžíce bílého vína.
Vepřové maso nakrájíme na plátky, naklepeme je, pak je nakrájíme na hranolky, drůbeží játra odblaníme a nakrájíme na plátky, žampióny rovněž nakrájíme na plátky. Na teflonové pánvi zpěníme na oleji drobně nakrájenou cibuli, přidáme maso a za stálého míchání je opečeme. Přidáme játra a žampióny, opět je osmahneme, poprašíme paprikou a necháme je zpěnit. Vše zalijeme kečupem a vínem, osolíme, opepříme a minutu podusíme. Podáváme s rýži a zeleninovým salátem.

Bohové Severu 2

26. prosince 2008 v 7:32 Mýty a mytologie
Magni

Syn boha Thóra a obryně Járnsaxy. Dostal za pomoc otci koně Gullfaxiho, když ve třech letech zabil Thórova protivníka. Má výstižné jméno, v překladu znamená "Silák". On a jeho bratr Módi přežijí ragnarök a uschovají Mjöllni.
Mani

Měsíční bůh, bratr Sol. Řídí vůz měsíce na obloze. Domnívám se, že měsíc (narozdíl od slunce) po ragnaröku už nebude existovat. Je to však zcela v souladu s představou nového světa, kde nebude existovat noc.
Mími

Vodní bůh, Ás, střežící podzemní pramen moudrosti u kořenů Yggdrasilu. Ódin s Mímim směnil své pravé oko za napití. Původně byl poslán s Hönim k Vanům, jenže ti se nějak naštvali, usekli mu hlavu a poslali ji zpět. Ódin ji za pomocí čarovných bylin oživil a radil se s ní. Občas zmiňován jako obr či vodní démon. Jeho studna se totiž nachází pod kořenem Yggdrasilu v Jötunheimu. Proto se Yggdrasilu někdy říká Mímameidr, tedy Mímoho strom.
Nanna

Manželka Baldra, milovala šperky; po jeho smrti za ním brzy odešla (bylo to přímo na jeho pohřbu). Jednalo se o bohyni vegetace; někdy též zmiňována jako bohyně měsíce. Po Hermódovi poslala zpět do Ásgardu plátno bohyni Frigg a zlatý prsten její důvěrnici Fulle.
Njörd

je bůh moří, patron rybářů a námořníků. Otec rodu Vanů, vlastník ohromných pokladů, statečný a obávaný válečník. Je ženatý s obryní Skaddi, která si ho vybrala za zvláštních okolností - měla právo zvolit si svého muže podle nohou, vybrala si tedy toho, kdo měl nohy nejhezčí, neboť se domnívala, že tak volí Baldra. Švédové ho považovali za předka svých panovníků.
Norny

Tři sudičky nordické mytologie. Jmenovaly se Urd (Osudová), Verdandi (Stávající) a Skuld (Co musí být), zastupovaly minulost, přítomnost a budoucnost. Byly známy i další, méně významné norny. Ty jsou dobré i zlé a pocházejí jak z Ásů, tak z Elfů. Úkolem tří "hlavních" noren bylo tkát pavučinu osudu - wyrd. Sedávali nejčastěji u Urdiny studně. Skuld mj. spolu s valkýrami v bitvě vybírá padlé a rozhoduje, jak dopadne boj.
Ód

Freyin manžel, jinak dosti nejasná postava severské mytologie. Brzy po svatbě zmizel a Freya se ho vydávala hledat. Při tom ronila slzy, které se měnily ve zlato.
Ódin

Otec veškerenstva, patron básníků, bojovníků a státníků, bůh smrti, války a magie. Je legendárně praktický, kvůli čemuž bývá falešně obviňován z proradnosti (no, v některých příbězích by to snad i mohla být pravda; literatura doslova píše, že dokáže být krutý a nemilosrdný, jenže někdo to dělat musí, že ano). Je také bohem extáze, extatického básnění a šamanských kouzel. Jako vůdce armády mrtvých válečníků způsobuje noční bouře. Nosí oštěp Gungni, který nikdy nemine cíl a má na hrotu runy, zaručující právo, a kouzelný prsten Draupni. Dokáže měnit podobu, ovládat mysl nepřátel, věštit a čarovat. Když byl v Midgardu, doprovázeli ho jeho živí bojovníci - berserkové. Jezdí na osminohém hřebci Sleipnim a shromažďuje padlé bojovníky (einherjije), kteří se budou po jeho boku bít za ragnaröku a hodovat s ním ve Valhalle. Obětoval se pro lidstvo, aby získal runy, své pravé oko vyměnil za moudrost. Bývá popisován jako starší mohutný vysoký jednooký muž. Má hodně jmen, jako Alfödr (Otec veškerenstva), Báleyg (S ohnivýma očima), Bileyg (Slabozraký), Blindi (Slepý), Bölverk (Zlo konající), Farmagud, Gagnrád, Gautatýr, Göndli (Ten s kouzly), Grímni (Ten s kápí, Maskovaný), Hanhagud (Bůh viselců), Haptagud (Bůh zajatců), Hár (Vysoký, Slepý), Herjan (Pán vojenských zástupů), Hjálmberi (Ten s helmou), Hnikar (Vznětlivec), Hropt, Hroptatýr, Jalk (Zbavený síly), Kjalar (Jedlík), Sídhött (S dlouhou kápí), Sigfödr (Otec vítězství), Sigtýr, Svipal (Vrtošivý), Thund, Váfud (Vítr), Valfödr (Otec zabitých), Veratýr (Bůh lidí), Vidur (Ničitel), Ygg (Strach) - podle vlastností a Odin, Odinn, Othin, Wodan, Wothan, Wuodan, Wuothan - podle zápisu. Jeho jméno je tabu, proto se opisoval pomocí uvedených vlastností. I jemu byly v dávných dobách přinášeny lidské oběti. Je poslední z trojice stvořitelů lidí, kterým dal do vínku dech a život. Mezi jeho rostliny patří jasan, jmelí, dub, laskavec, styrač a jilm. Tzv. Ódinovo znamení umožňuje umírajícímu vstup do Valhally, i když nezemře na bojišti. Jedná se o rituální poranění hrotem kopí.

Rán

Bohyně bouří a manželka Aegiho. Vlastnila síť, do které chytala utonulé námořníky. Ti si ji nakláněli obětinami v podobě mincí, které házeli do moře. Všichni lidé, kteří se utopí, jdou po smrti k ní.
Sága

Hospodyně na Sökkvabekku. Také označována jako bohyně historie.
Sif

Bohyně obilí, úrody a plodnosti, manželka Thórova. Byla nesmírně krásná, což jí záviděl Loki. Ten jí jednou v noci ustřihl její plavé vlasy, ale když ho potom ráno chytil Thór pod krkem, rád je nahradil parukou z tepaného zlata. Tyto zlaté vlasy pak měly tu vlastnost, že samy rostly. Tuto událost lze vysvětlovat ze dvou různých pohledů: 1) Pro germánské ženy bylo ostříhání vlasů potupou. Lokiho čin tak lze hodnotit jako čirý vandalismus. 2) Ve vlasech sídlila životní síla všech bytostí. Jejich ostříháním pak měl být jejich majitel zbaven svých magických schopností. Loki pak bezpochyby bohyni Sif záviděl její vlastnosti a proto její vlasy ukradl (=ostříhal).
Sigyn

Manželka Lokiho, obětavá a tichá bohyně, která stála vždy věrně při svém manželu, i když jej bohové potrestali. Po jeho spoutání uprchla z Ásgardu a starala se o něj. Měla syna Narfiho, ale neví se, zda právě s Lokim.
Sjöfn

Jedna z bohyň pečujících o zamilované. Snorri Sturluson doslova píše: "Stará se o to, aby naklonila mysl žen a mužů lásce." Podle ní se také láska nazývala sjafni.
Skaddi

Obryně a manželka boha moří, Njörda. Svého manžela si vybírala podle nohou. Nejhezčí ovšem neměl Baldr, ale právě Njörd.
Sol

Bohyně slunce, sestra Maniho. Řídí koně (Alsvid a Árvak) zapřažené do slunečního vozu. Před svou smrtí během ragnaröku stihne porodit dceru, která bude svítit na nový svět.
Syn

Friggina klíčnice, do Ásgardu nepustí nikoho, kdo zde nemá co pohledávat. Na sněmu bohů hájí křivě nařčené.
Thór

je nejznámější Ódinův syn. Jeho matkou je Fjörgyn (někdy zmiňovaná jako Jord). Svalnatý obr s ryšavým plnovousem, hravě vládnoucí gigantickým kouzelným kladivem Mjöllni a pro své potěšení zbavující zemi obávaných obrů. Není moc bystrý, má ale ve své výzbroji hrom a blesk, navíc dokáže být oblíbený, dobrosrdečný a štědrý pokaždé, když je to třeba. Ódin ho musel mít hodně rád, soudě podle času, který strávil marnými pokusy o synovo umravnění. Thórovou ženou je Sif, bohyně obilí. Když jednou zlomyslný Loki ustřihl její překrásné plavé vlasy, musel je nahradit parukou z tepaného zlata. Vždy vystupuje jako přímá postava s prostým "selským rozumem." Byl oblíbený hlavně prostým lidem, neboť nebyl tak komplikovaný, jako jeho otec. Otroci a poddaní (v současné době nepříliš aktuální) po smrti jdou k němu, pokud ovšem dobrovolně nezemřou se svým pánem; pak přicházejí rovněž do Valhally. Jeho znakem je svastika jakožto symbol pohybu a energie. Jako sloužící má dvě děti sedláka, u kterého kdysi Thór přespal. Jejich jména jsou Tjálfi a Röskva. V literatuře také označován jako Ásathór - Thór Vozka či Hromovládce. Mezi jeho rostliny patří jasan, cesmína, líska, dub, kopretina, jeřáb, sporýš, bříza, dobromysl, sedmikráska, hlodáš, kopřiva, bodlák a hloh.

Trúd


Dcera Sif a Thóra.
Týr

je válečník, generál panteonu, v němž je Thór elitním pěšákem a Ódin státníkem. Je Ódinovým synem, zřejmě adoptivním. Přes svou čest a schopnost přímého jednání musí Týr křivě přísahat, když dojde ke spoutání vlka Fenriho. Za trest jej vlk připraví o pravou ruku. S tím souvisí rituál vstupu do Týrova posvátného háje, kdy si návštěvníci nechávají svázat ruce a nohy. Jeho posvátným dnem je úterý. Týr představuje právo a řád a je rozhodně čestnější a spravedlivější soudce než nevyzpytatelný Ódin. Přísaha složená v jeho chrámu měla nejvyšší pečeť neporušitelnosti. Je po něm pojmenováno úterý.
Ull

Syn Sif a pravděpodobně Ódina, vynikající lučišník a lyžař. Jeho jméno znamená "sláva". Oficiálním otcem byl Thór. Vystupoval jako ochránce spravedlnosti a strážce přísah. Ty se skládaly při Ullově prstenu. Ull byl také bohem bohaté sklizně.
Váli

Syn Ódinův a obryně Rind; vynikající střelec a vrhač zbraní. Jako jeden z mála přežije ragnarök. Zabil Höda a pomstil tak Baldrovu smrt. Není bez zajímavosti, že v té době měl být sotva jednu noc starý.
Vanové (Vanir)

Staronordičtí bohové a bohyně z rodiny, do níž patřili Njör, Frey a Freya. Ve srovnání s Ásy byli mírnější, uhlazenější a více se zajímali o otázky spojené s plodností.
Vár

Hlídačka dodržování slibů, bedlivě bdí nad přísahami a smlouvami. Porušování trestá. Zejména je vzývána při uzavírání manželských úmluv. Naslouchá také tajným slibům mezi muži a ženami.


Syn Bora a bratr Ódina s Vilim. Ti tři zabili obra Ymiho a z jeho těla stvořili svět. On a jeho bratři pak také oživili člověka. Jeho darem lidstvu byly smysly (sluch, zrak a řeč) a podoba lidského těla. Někdy je uvažován jako jedno z jmen samotného Ódina.
Vídar

Syn Ódinův a obryně Gird. Je silný zhruba jako Thór a vlastní těžkou železnou botu, se kterou vše rozdrtí. Nazýván "Mlčenlivý". Při ragnaröku pomstí svého otce a zabije Fenriho. Spolu s Válim přežije soumrak bohů.
Vili

Syn Bora a bratr Ódina a Vé. Lidstvu měl darovat rozum a pohyb. Někdy je uvažován jako jedno z jmen samotného Ódina.
Vör

Bohyně, které nic nezůstane utajeno. Velmi bystrá a zvídavá.
Zdroj: Net


Útěk z Hvězdy smrti

25. prosince 2008 v 7:37

Zapomenutý mikrofon

24. prosince 2008 v 11:13 Vtipy
Letadlo právě odstartovalo, cestující si už povolili pásy, mluví kapitán, proste pohoda. Kapitán ríká takový ty obvyklý frky jako:
"Let potrvá 3,5 hodiny, venkovní teplota ve výsce 10km je -24, ob+d se podává za 5 min."
Jenze pak zapomene vypnout mikrofon a povídá druhému pilotovi:
"Tak ted se nazeru a pak vosukám tu novou letusku."
Dotycná letuska, která práve roznásí jídlo a slysí to stejne jako vsichni ostatní cestující, nejdrív zrudne (je slusne vychovaná), a pak se rozbehne do pilotní kabiny, aby kapitána upozornila, ze si nevypnul mikrofon. A jak tak bezí letadlem, tak ji zastaví jeden chlapík, co sedí do uličky a povídá jí:
"Klid, nemusíte spechat, von se nejdrív nazere."

Přání do nového roku

24. prosince 2008 v 10:30 | Petr Seth

Znásilnění

24. prosince 2008 v 7:57 Vtipy
Přijde žena ke gynekologovi,že by potřebovala zašít přirození,protože se milovala v Africe ze slonem.
Vyleze si na "kozu", roztáhne nohy a doktor se zhrozí a povídá:
"To mě neříkejte,že ho má ten slon velkýho".
Žena povídá:"to ne,ale on mě před tím ještě prstoval".