Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Srpen 2009

Karbon

30. srpna 2009 v 3:03 | Petr Seth

Před 354 - 298 milióny let

Klima karbonu bylo zpočátku velmi teplé. Průběh zóny teplého klimatu je doložen i rozšířením uhelných ložisek s druhově bohatou flórou. Během karbonu se klima ochladilo a dochází i k zalednění Gondwany, jehož stopy v podobě morén a tilitů jsou doloženy z Jižní Ameriky, jižní Afriky, Antarktidy, Indie a Austrálie. Jedná se o nejrozsáhlejší zalednění v historii Země, které bylo způsobeno driftem Gondwany k jihu.
V karbonu jsou poprvé v historii Země příhodné části kontinetů pokryty bylinnou a stromovou flórou, v níž převládají rostliny výtrusné (plavuně /Lycophyta/, přesličky /Sphenophyta/), které společně s kapraďovitými rostlinami tvořily hlavní zdroj uhlotvorné hmoty. Karbon je zlatou érou rostlin. Nikdy předtím ani potom nebyly tak rozsáhlé lesy. Ovzduší tím pádem obsahovalo více kdyslíku (60% v současnosti jen 21%)
V Karbonu nastává velký rozvoj hmyzu a to obsrovkých rozměrů (stonožka - 2 metry, šváb - 30 cm, vážka má ropzpětí křídel 70 cm atd.)
Je i velký rozvoj obojživelníků.

Rozdělení rolí v klubu :o)

30. srpna 2009 v 0:04 | Petr Seth

pořadí

Nick

Role

1.
Petr Seth
Mistr zakladatel
2.
Temná KáťaSekretářka Mistra
3.
TweetyZapisovatelka
4.
Makinka
5.
ZuzuvAdministrativa
6.
RyibickaPřekladatelka z něminy
7.
DarkWeidrTelefónista a bankovní specialista
8.
Peťa
9.
Swepoli
10.
Dhampire
11.
BerryExpertka přes sprosťárny
12.
VikiTelefonistka
13.
Xsisijedna ze hlavních dodavatelek materiálu na blog
14.
Martoshekšéfka propagandy, vyjednavačka
15.
Gábi
16.
Švejkřidič
17.
Alexiss
18.
Green.catjedna ze hlavních dodavatelek materiálu na blog
19.
LentilkaZdravotní ségra
20.
Azumi
21.
Lucinka
22.
VerunkaSlovník Bandy

29. srpna 2009 v 0:32 Slovníky važně a nevážně
suchý chléb s vodou = Kájinkův mls
kluk: Jdu chcát = Jdu venčit lachtana
Holka: Jdu chcát = Jdu venčit tuleňa

Za srpen

28. srpna 2009 v 6:25 Moudra

Trias

28. srpna 2009 v 1:31 | Petr Seth

před 248-213 mil. lety
Trias se vyznačoval celosvětově teplým klimatem. Subtropické pásy s aridním podnebím doprovázené červenými sedimenty a ložisky evaporitů jsou známy z Německa, Arizony či Afriky.
Ve spodním triasu se objevují praví amoniti a nastává jejich krátký, ale bouřlivý vývoj (je popsáno přes 300 druhů), ukončený ve svrchním triasu, kdy téměř všechny rody vymírají. Vedoucí skupinou byli Ceratitida (Ceratites nodosus) se spirálovitě stočenými schránkami a jednoduchými, silnými žebry.
Mezi obojživelníky vymírají Stegocephali, k předchůdcům moderních žab řadíme druh Triadobatrachus massinoti s lebkou charakteru dnešních žab.
Ve středním triasu (asi před 230 miliony let) se také objevují první praví dinosauři, kteří tvoří dominantní formu suchozemské megafauny po dobu následujících 180 milionů let.
Značný rozvoj zaznamenaly mořské zelené řasy (Dasycladaceae), typické pro teplá mělká moře s hloubkou do 20 metrů. Charakteristické porosty tvořily zejména v lagunách, které byly chráněny rify. Suchozemské flóře dominují nahosemenné - jehličnany (Voltzia), cykasy (Pterophyllum) s dlouhými, kožovitými listy, stromovitého habitu popř. se soudkovitým, nízkým kmenem či gingovité (Baiera). Z výtrusných jsou to přesličky (Equisetites) a kapradiny (Gleicheniaceae).

Alkoholik

27. srpna 2009 v 9:07POMOC PRO TY , KDO CHODÍ NAKUPOVAT NA ASIJSKÁ TRŽIŠTĚ

26. srpna 2009 v 2:03 Slovníky važně a nevážně

POMOC PRO TY , KDO CHODÍ NAKUPOVAT NA ASIJSKÁ TRŽIŠTĚ


univerzální odpověď
NEMIŠESKY
univerzální cena
CICA PADE
chcete zboží zabalit ?
TET KABELU ?
model je podle poslední doby
ŠUČI PANI, ŠUČI
za tuto cenu vám to neprodám
TOJEMALO
počkejte pane , určitě se nějak domluvíme
POŠKEJ, POŠKEJ, TAKDOBŠE
velikost akorát
DITISOU
potřebujete větší velikost
ŠISLO DOBLÝ, VYVELKEJ
prostě skvělé hodinky

KVALITA CHODINKY ,ŽLATO ,CIBRO ,CI MESICE DOU

Bylo nás 5, aneb Gábi slaví

26. srpna 2009 v 1:00 | Petr Seth |  Stalo se
5. srpna proběhla oslav Gábininých narozek. Konalo se to u ní doma, kde už byl Švejk i Marťa. Já tam měl dorazit s Tonckem. Tak jsme se domluvily, že dáme sťuka na autobusové zastávce a pojedem tam spolu. Tak jsme se sešli na zastávce a pak jeli za Gábi, kde jsme byly krátce po sedmý. Přišli jsme tam. Marťa nahazovala obličej na ksicht, Švejk se sprchoval a Gábi otevírala dveře. Pak jsme se všichni sešly v pokoju. Švejk se zeptal Gábi, zda by mu nepůjčila fusekle. Tonda hned začal vtipkovat, že dostane dámský fusekle. Gábi mu ze skříně vytáhnula fusekle a hodila je po něm. Byla celkem prdel pozporovat ho, jak se snaží nacpat tu svou hnátu do malé ponožky. Nakonec to vzdal. Gábi jsem popřál a dal ji darek (Obrázek delfína). Pak se ozval Tonda:
"Tak půjdem nakoupit chlast ne?"
"JJ můžem vyrazit."
řekla Marťa a už jsme se chystali.
Švejk šel nakonec bez fuseklí, a Gábi jsme ukecali, aby šla nakupovat taky.
V obchodě Švejk s Marťou vzali šampáňo. Pak se šlo k pokladně, kde byl tvrdej alkohol a dlouho se rozmýšleli co vzít. Švejlk pak vzal Ferneta citruse, Tonda si poručil Moravské švestky, čímž trochu zamotal hlavu prodavačce.
Když přišla na to co chce tak řekla:
"Tak řeknu rovnou Božkov ne?"
Já koupil rum Beethoven, s tím slavným bernardýnem na etiketě, a šlo se. Hodily jsme flašky do kabel a šlo se ke dvěřím. a Švejk zmizel. Než na něj čekat, tak jsme šl ven a Marťa s Tondou si zapálily. Když konečně došel Švejk s nanukem, tak jen komentoval slovy:
"Vy taky bez těch cigár nemůžete vydržet"
Tak jsme vyrazily zašly za obchod a dál pokračovaly, když v tom se ozvala Gábi:
"Kde je Švejk?"
"No taky by mě to zajímalo. Něco v zadu blbne"
odpobvěděl jsem.
Tak šly kus zpátky a když Švejk řekl:
"Spadla mě čokoláda do boty"
tak se tomu nešlo nezasmát.
Gábi si ještě všimla jak má švejk opálený nohy, a že jde vidět, že se opálil ve fuseklích.Tonda měl ještě blbej vtípek typu na mě:
"Hlavně abys pak nevypadal, jak ten pes na tom rumu."
Došlo se ke Gábi a flašky se hodily do mražáku. No hodily.... Marťa je tam strčila. Pak jsme sedli ke stolu a kecali u svíce. Dle slov Tondy:
"Romantická chvilka."
Probírali jsme co se bude dít. Byl návrh na hru Cris-ross a na špejle (kdo vytáhne nejmenší špejli, kotluje). Pak se ještě ptobíralo, že by se mohlo aj tančit v obýváku.Což tonda komentoval slovy:
"Jasně zatančím s věšákem."
Já rozumněl něcvo jinýho tak jsem se ohradil. Tak zase blbej smích. Po hodině se vytáhnula flaška fernetu a vyzkoušela se, jak je studená. Konstatovali jsme, že akorát. Tak se vytáhnuli malé kotle. Dal se první kotel. Ten jsme všichni ještě zapíjeli kofolou. Tak jsme daly 4 kotle. Do 21. hodiny byl fernet v háji.Tak jsem řekl:
"No tak pak si ty flašky vyfotím a až se mě doma zeptaj co jsem pil ukážu tu fotku."
Toncek:
"Hlavně neukazuj fotku hajzlu."
zase smích. Přišel na řadu rum Beethoven. Házeli jsme zase panáky do sebe. Opět to vyšlo na 4 na osobu. Holky to opět míchali s kofolou. Když došel rum, přišlo na řadu pivko.Tak Toncek vyhópnul na kuchyňskou linku a z vrchu podal džbánek, s kterým pak Švejk s Marťou skočily pro pivo. Když byly pryč, Tondu nenapadlo nic lepšího než si vyzkoušet boty s podpadkem Gabiny ségry a prošel se v nich. Celkem prdel. Pak Přiošly ti dva s pivem tak se rozlilo do půllitrů. Když jsem dopíjel první, přišel Hujas. Dal si pivo. Pak na chvíli zmizel s Tondou na páva a když se vrátil rozdělala se slívka. Původně se plkánovalo, že kdo vytáhne nejmenší špejli, dává panáka slívky. Špejle nebyly tak se to hrálo s mýma kartama. Já se držel. Vstakhoval jse,m celkem velký karty. Švejk schytal asi 4 panáky. Gábi jich taky pár měla a Hujas nebyl vyjímkou. Marťa měla smůlu na karty a 4krat po sobě si vytáhnula tu nejmenší. To ji odrovnalo a odešla do pokoje, kde chtěla bejt sama. Ovšem nebyl by to Švejk, aby ji tam chvíli neotravoval. Nakjednou k nám do kuchyně přiletěla můra. Švejk zařval
"Pozor, Ivan!"
Pak začal dělat tousty. Gábi si řekla taky o jeden Toust. Když pak viděla na Tondově noze Ivana, skočila po něm ale skončila nb zemi mezi Tondou a košem s přiblblým smíchem. Švejk:
"Teda na zem jsi házet nemusel."
Tonda:
"Ona spadla sama."
"To určitě."
Gábi se zvedla a řekla:
"Opravdu jsem spadla sama."
Tak jsme dohráli panákovanou. Slívka došla. Dopil jsem druhý pivo a šlo se na Šampáňo. Já chtěl počkat na Marťu až dojde. Bylo mi blbý nezapíjet bez ní, ale nakonec k tomu stejně došlo. Pak ještě došla Marťa a pokračovalo se. Marťa:
"Kdy dáme ten Criss Cross?"
Tonda:
"Ser na něj máme co chlastat."
Dál už mám menší okno tak budu psát co si pamatuji, případně co mi řekly.
Šlo se do obyváku. Toncek, Hujas, Marťa, Švejk a i já jsme si dali páku. Nevím kdo vyhrál, ale já určitě nad Tonckem ne. Jsem jim to i startoval. Pak se Gábi válela n zemi. Důvod neznám. Pak se Švejkl i Gábi rovalily na posteli a nechtěly vstat. Nakonec vstali a šlo se spat. Gábi s Marťou šli do jejího pokoje.

Vepřové maso (72/103)

25. srpna 2009 v 1:30 Kuchařka
72. Pikantní vepřové plátky
8 malých vepřových plátků (dva na jednu porci), 2 cibule, 3-4 kyselé okurky, hořčice, sůl, pepř, mouka, tuk.
Plátky očistíme, naklepáme, osolíme, opepříme, lehce poprášíme moukou a opečeme na tuku po každé straně asi 4 minuty. Přendáme na talíř, potřeme hořčicí a hustě posypeme drobně nakrájenou cibulí a okurkami. Podáváme s pommes frites.


Červík

25. srpna 2009 v 1:02 Věřili by jste?
Asi začnu jezdit na kole s brýlemi - Nejdřív přečíst
Tohodle chlapika najednou začalo svedit oko......myslel si, že je to jen prach a tak si to podrbal atd.... ono to nejak nepřestavalo...tak šel do lekarny pro kapky a vykapaval si to....jenže to nepřestavalo a sileně to zacalo otékat,tak si kočil k doktorovi a ten ho chtěl ihned operovat, jelikož si myslel ze tam ma cystu nebo ze mu roste nador jakmile začal lekař operovat tak zjistil že
to vlastne neni ani tak nador či cysta jako spiš zijistil že je to červ..............chudak chlapík vlitla mu tam muška a zřejme nakladla vajička... a mrkněte, jak to dopadlo ????

Tady máte univerzální návod, jak vybirat zamestnance

24. srpna 2009 v 1:28 Ptákoviny
Dejte 100 cihel v zvlastnim usporadani ( jedno jakem ) do zavrene mistnosti s otevrenym oknem. Poslete dovnitr 2,3 kandidaty a zavrete. Nechte je o samote asi 6 hodin a potom se vratte a analyzujte situaci:
Pokud pocitaji cihly, dejde je do uctarny.
Pokud je prepocitavaji, dejte je do revizniho.
Pokud celou mistnost zaskladali cihlama, dejte je k inzenyrum.
Pokud cihly preskladavaji do podivneho poradi, dejte je do planovani.
Pokud po sobe cihly hazeji, dejte je do operacniho.
Pokud spi, dejde je k bezpecakum.
Pokud cihly rozbili na kousky, dejte je mezi IT.
Pokud tvrdi ze zkouseli ruzne kombinace cihel, ale ani s jednou cihlou se nehybalo, dejte je k obchodnikum.
Pokud uz odesli z prace, dejte je k marketingu.
Pokud koukaji z okna, dejte je k strategickemu planovani.
A v neposledni rade, pokud mezi sebou povidaji a nepohnuli s jedinou cihlou, pogratulujte jim a prijmete je mezi vedeni podniku.

Barbie po 50ti letech

24. srpna 2009 v 0:01


Joey Tribiany

23. srpna 2009 v 1:29 | Petr Seth

práceHerec
rodinaotec Joseph Sr., matka Gloria, sestry: Gina, Dina, Tina, Mary Angela, Mary Therese, Veronica a Cookie
zajmyslovní fotbal, fireball, televize, jídlo ženy (žádný trvalejší vztah)
zlozvykyJídlo, porno, ženy (sukničkář)

Vepřové maso (71/103)

23. srpna 2009 v 1:28 Kuchařka
71. Plněné vepřové plátky

4 větší vepřové plátky, 4 menší sterilované okurky, 2 vejce, 1 špekáček, mletá paprika, pepř, sůl.
Plátky masa naklepeme, osolíme a opepříme. Na každý dáme půlku natvrdo uvařeného vejce, čtvrtku podélně rozkrojeného špekáčku a 1 okurku. Plátky zabalíme a okraje sepneme párátkem. Na oleji osmahneme cibulku, při dáme mletou papriku, zabalené plátky a dusíme doměkka. Podáváme s rýží.


Mezinárodní průzkum ve světě

22. srpna 2009 v 1:07 Ptákoviny
Položili jsme v několika zemích následující otázku:

"Prosím vás, jaký je váš názor na nedostatek jídla v jiných částech světa?"

Výsledek byl katastrofální:
V Africe nikdo nevěděl, co je to "jídlo".
V západní Evropě nikdo nevěděl, co je to "nedostatek".
Ve východní Evropě nikdo nevěděl, co je to "váš názor".
V Jižní Americe nevěděli, co je to "prosím vás".
V USA zase nevěděli, co je to "v jiných částech světa".
A pak dělejte průzkumy ...

Henry Morgan

21. srpna 2009 v 3:23 Piráti
Henry Morgan (asi 1635 - 25. srpna 1688) byl privatýr (pirát který plenil nepřátelské města díky pověření své země, v tomto případě španělská města v Jižní a Střední Americe) a kaper velšského původu, který si získal jméno nejprve jako jeden z nejvýznamnějších vůdců karibských pirátů a posléze jako jejich nepřítel, když vstoupil do anglických služeb a přijal úkol pirátství potlačit. V letech 1674-1675, 1678 a 1680-1682 byl výkonným guvernerém Jamajky.