Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Květen 2010

Farář

31. května 2010 v 1:20 Vtipy
Jde farář ulici a šlápne do hovna.
"Bože, hovno!"
"Sakra, řekl jsem hovno!"
"Kurva, řekl jsem sakra!"
"Do piče, řekl jsem kurva!"
"Já to mrdám, stejně jsem nechtěl byt farářem"

Velké povodně

31. května 2010 v 0:20 Vtipy
 Velké povodně uvěznily v lese na malém ostrůvku mnoho zvířátek. Pořád prší, zvířátka jsou mokrá, naštvaná a velmi hladová. Lev nakonec navrhne: "Vyřešíme to spravedlivě. Roztočíme láhev a na koho ukáže, toho sežerem." Všeobecný souhlas. Roztočili flašku a ta ukázala na zajíce. Vtom se přihlásil divočák: "No, tak takhle, zajíc je můj kamarád a jestli mu někdo zkřiví byť jen ucho, bude mít co dělat se mnou! Jasné?" Zvířátka váhají, divočák je přece jenom velké zvíře. A tak se rozhodnou točit lahví znovu. Co čert nechtěl, zase ukázala na zajíce! Divočák je zafuněl a už točili potřetí. Točila, točila a pak ukázala na divočáka. Zajíc se na něho podíval a řekl: "Tak co, ty svině, už jsi dokvikala, viď?"Zajímavý pták

29. května 2010 v 0:19

Volná výchova dětí

29. května 2010 v 0:18 Ze života jiných
Prosím - přečtěte celé do konce - moc se mi to líbilo Opravdu ze života!! A poučné !!!
Do práce jsem jela MHD a jako vždy bylo docela plno. Zaujala mě skupinka lidí kousek ode mě. Na čtyřsedadle seděla stará paní a její manžel, naproti maminka a její asi 4 - 5 letá holčička. Obě vyfiknuté jako z posledního modniho časopisu. Maminka minisukni jen o pár čísel širší než pásek, vysoké podpatky, těsné tričko upnuté na opáleném těle a samý řetízek a prsten. Byla trochu víc namalovaná, ale i tak ji to slušelo. Kazil ji to jen ten výraz. Znuděný a znechucený a občasný kradmý pohled po lidech jako by říkal -
"Proboha, fůůůj, kam jsem se to dostala."
Její malá princezna byla oblečená podobně, jen podpatky a malování nahradily roztomilé culíčky jako střapečky. Kývala nožičkama sem a tam a vypadalo to, že je znechucená stejně, jako její matka. Naproti nim seděli staří manželé, oba se opírali o hůlku, byli skromně schouleni tak nějak do sebe a tichounce si občas něco řekli. Sálala z nich taková ta domácí pohoda, mír a pokora.
Seděli, nikoho si nevšímali, jen paní občas vyrušilo kopnutí malé princezny pod koleno. Nejdřív to bylo jen jakoby náhodně, že se holčička nechtěně dotkla špičkou boty. Čím víc ale stará paní uhýbala, tím víc bylo na holčičce vidět,že kopance jsou cílené. Kývala nohama, kývala, pohled upřený na tvář staré paní a kop - a zase jakoby nic se dívala ven z okna. Stará paní trochu poposedla - a za chvíli znovu. Číhavý pohled a raz, dva, tři - kop. A zase nenápadný pohled ven.
Pořád dokola. Paní už nevěděla, kam s nohama. Snad jenom slušnost ji bránila mamince něco říct a tak se snažila trpělivě vystihnout okamžik výkopu a včas uhnout. Ani lidi kolem neříkali nic. S počtem kopanců se jen úměrně zvyšovalo kroucení hlavou a znechucení obou manželů i ostatních cestujících..
Celé to sledoval i mladík stojící opodál. Měl takové ty široké kalhoty s rozkrokem až u kolen, vytahané triko a čepici s kšiltem dozadu. Žvejkal žvejkačku a občas nezúčastněně zavadil pohledem na onu čtveřici. Pak se zase díval znuděně ven, žvejkal a mlčel. Nedělal nic. Byl jeden z mála lidí, na kom se nedalo poznat, jestli se baví, nebo je pohoršen. Když už stará paní neměla kam uhnout a holčička se musela svézt skoro až na kraj sedačky, aby si mohla kopnout, neudržel se jeden pán stojící nad nimi a řekl mamince
"Prosím vás, nemůžete jí něco říct? Nevidíte, co dělá??"
Maminka se podívala na pána, pak na svoji princeznu, pohladila ji po vláskách, upravila culíčky a řekla pohrdavě -
"Proč bych ji něco říkala? My dětem dopřáváme volnou výchovu."
Tou odpovědí šokovala nejenom pána, ale i všechny cestující. Holčička si ještě dvakrát kopla, než autobus dojel k zastávce. Mladík s kalhotama u kolen se líně sebral a procházel nezůčastněně kolem čtveřice ke dveřím. Když byl těsně u nich, udála se scéna jako z filmu. Bylo to dílo pár okamžiků. Dokolíbal se pomaloučku k nim, pořád ten nic neříkající výraz, klidně až líně vyndal z pusy žvejkačku a jedním pohybem ji lípnul palcem holčičce doprostřed čela. Takové to-
"Ááááá - lup ho tam.
Lehkým, ladným pohybem, jako když malíř jedním ťuknutím lípne na svůj obraz tu poslední, významnou tečku. Bez mrknutí oka postupoval houpavě dál k východu, jakoby nic. Maminka zalapala po dechu a vypískla
"No co to děláš magorééé??? Seš blbéééj????"
Mladík jen tak líně otočil hlavu zpět a úplně klidně odvětil -
"Né, ale naši mě taky dopřávali volnou výchovu... Naschlééé."
Vykolébal se ze schodů ven na ulici, ještě se na starou paní usmál do okna a dvěma prsty udělal pozdravný pohyb na čele. Celý autobus se bavil. A já s ním. Tady v tom případě "volná výchova" přinesla své ovoce a pro všechny to byl takový "borec nakonec."

Volby

28. května 2010 v 12:21 Satira/kritika
Cedule


OMG + Siesta

28. května 2010 v 0:18 | Petr Seth |  Stalo se
Bylo to den po oslavě narozek Gábi. Marťa na mě zazvonila jestli nechci jet do OMG. Tonda by ná vzal autem. Tak jsem souhlasil a jelo se od benzínky. V OMG byla už Gábi, Mimoňa a Lucie.Když se číšnice zeptala zeptala co chci, řekl jsem:
"Bílou dvojku."
Samozřejmě na mě čuměla, tak jsem se opravil a řekl:
"Dvojku bílého."
To by ovšem nebyl Toncek, aby to nepřipomínal. Probíralo se, jak probíhala akce v to úterý. Padlo i slovo na promítání filmu "Chyťte doktora" zadara na náměstí. Tak jsme se domluvily, že tam půjdem. Začátek měl být v 21:30. Do té doby jsme se museli sejít se Švejkem. Odjeli jsme z OMG zpátky a šli ke Švejkovi. Tam jsme čekali na určitou dobu a pak jsme vyrazily na setkání s Toncem u jeho baráku. Přidala se k nám i Mimoňa. Odtud jsme vyrazily na Faru. Takovou malou hospodu s venkovním posezením. Tam jsme chvíli chlastali a pak se zvedli a šli jsme doprovodit Marťu dom. Pak jsme šly ještě ke mě . Teda já šel sám dom, abych poznámil, že jdu na město. Máti mě samozřejmě vnutila jídlo. Pak jsem šel dolů kde čekal Švejk s Mimoňou a Gábi. Přišly jsme na náměstí a menším zpožděním. Film už běžel tak 15 minut. Něbylo kam sednout, tak jsme sedly za plátno. Z druhé strany se na to taky dalo dívat, i když to nebylo ono. Švejk zdrhnul se vychcat do nějaké hospody, Mimoňa po něm chtěla, aby koupil nějaký poití. Vrátil se tak za 10-15 minut a nic nenesl. Obchody byly už zavřený. Pak jsme si všimly jedný známý, myslím že tp byla Luca, s kterou jsme tam měly sraz. Seděla na zemi před plátnem tak jsme šly za ní. Mimoňa si furt stěžovala, že na film je potřeba klid (Piča, byl tam klid jak v hrobě, ale co by jste od ní čekali, že?) Tak jsme se nakonec shodly (Já, Švejk, Gábi a Mimoňa), že nemá cenu se na ten film dívat. když nevíme ani o co v tom filmu jde. Jsme se zvedly a šly do Siesty. Šly jsme do horního patra a sedly ke stolu. Já seděl v křesle, naproti mě Moňa a na gauči Švejk s Gábi. Objednali jsme si pití. Já a Švejk pivo, ty dvě cosi jinýho, nealkoholickýho. Švejk se pak zvednul že půjde na hajzl. Nad stolem vyselo takové malé světlo. Švejk o něj samozřejmě hlavou zavadil. Tak byla velká chláma. Když se pak vrátil, objednali jsme si pizzu. Já s Gábi napůl a On s Moňou (jak to měly oni s placením netuším). Pizza přišla až ve chvíli kdy byla Gábi na WC. Jsme ji sežrali zaplatily a že půjdem. Ještě jsem Švejka varoval:
"Pozor na hlavu!"
"Ale joo!!"
zvedl se a bum do hlavy!!
Opět sranda, chláma. Vylezly jsme ven a došly na náměstí. Gábi se rozloučila a šla domů. Stejn jako my 3 ovšem opačným směrem. Tak skončil večír. A ten stůl kde Švejk narazil hlavou do světla je od té doby pokřtěn na hlavičku. :o)

Triceratops

27. května 2010 v 0:17


Jak se dorozumět s ministrem vnitra ... platí i na ostatní politiky

26. května 2010 v 0:16 Slovníky važně a nevážně
Jak se dorozumět s ministrem vnitra České republiky, místopředsedou vlády ČR, poslancem Parlamentu ČR, místopředsedou České strany sociálně demokratické (ČSSD) a nejpopulárnějším českým politikem v jedné osobě JUDr. Stanislavem Grossem:

Nechci nikoho jmenovat.
- znamená Nechci si to rozházet se sebevětším spolustranickým blbcem a břídilem, protože jeho hlas by mi pak mohl ve volbách předsedy ČSSD chybět.

Určitě nejsem ten, kdo by mohl posuzovat.
- O ničem a hlavně o nikom nic konkrétního neřeknu, oni by se na mě zlobili.

Odpovídám jednoduše.
- Konkrétní informaci
ze mě nevyrazíte. Jak vidíte na tomto a uvidíte na dalších příkladech, v grosssštině se málokdy vyskytuje přímý zápor, neboť i sebetvrdší odmítnutí se děje se souhlasem, pochopitelně s něčím zcela jiným.

Ty otázky nejsou jednoduché.
- Rovná se úděsu Proboha teď budu muset opravdu říct něco konkrétního!, v grosssštině ovšem půvabně zabalenému do růžové vaty.

To s tím přece nesouvisí.
- znamená pravý ovšem pravý opak, a to: Ta souvislost je tak nepříjemná, že o ní neřeknu ani slovo.

Nevím o tom.
- také znamená v češtině pravý opak řečeného, tedy O tomto průšvihu sice vím, ale nic neřeknu.

Tuhle věc slyším poprvé.
- lehce naondulovaná věta, která má zcela stejný význam.

To mi ale říkáte vy a já nevím, jestli to tak je.
- znamená v překladu Máte sice pravdu, ale stejně k tomu nic neřeknu.

Určitě se na tuhle věc zeptám.
- je pak jasným přáním A vy hleďte na tu nepříjemnou otázku mezitím zapomenout.

Ale to byla přece akce ČSSD.
- pouhé pochopitelné povzdechnutí Co mě zase spojujete s tou nepopulární stranou?

Já se na to také ptal.
- krásnou zpěvnou grosssštinou vyjádřená prosba Teď už, doufám, nebudete trvat na odpovědi.

To je vaše interpretace.
- poslední ukázka krásy tohoto jazyka, který se jako jediný dokáže elegantně vypořádat s jakýmikoliv nepříjemnými fakty je úspěšně použitelná kdykoliv a v reakci na cokoliv.


Sexuální zakony USA

26. května 2010 v 0:16 | Internet |  Satira/kritika
Zákony státuIndiana zakazují, aby muž chodil po ulici ve vzrušeném stavu. Stejně tak přímo zakazují provozování orálního sexu.
Na Floridě to vyřešili rovnou tak, že jako jedinou legální sexuální pozici dovoluje stát sex muže a ženy tváří v tvář. Muž u toho ovšem nesmí líbat ženina ňadra.
Utah je posedlý zlořádem masturbace. Nejen, že má zákon přímo zakazující masturbovat, ale zmínky o masturbaci včlenil do řady dalších zákonů, takže má například zákon o zákazu masturbace v hospodách a barech. Taktéž zakazuje prostitutkám, aby během uspokojování klientů samy masturbovaly.
V Texasu je kromě zákazu homosexuálního styku také ženám zakázáno vlastnit robertky.
Marylandzakazuje prodej kondomů v automatech s výjimkou automatů v obchodech s lihovinami.
To Nebraska zakazuje prodej kondomů úplně s výjimkou prodeje v lékárnách a v ordinacích.
Zákon státu Florida zakazuje sex s dikobrazem.
Naopak Západní Virginie je v tomto mnohem liberálnější - dovoluje sex se zvířaty vážícími více než 40 liber.
V Michiganu nesmí muž zpívat serenádu své přítelkyni. Stejně tak je v Michiganu zakázáno milovat se v automobilu, pokud stojí na veřejném prostranství.
Wisconsin zakazuje líbání v jedoucím vlaku.
V Montaněnesmí žena otevírat dopisy svému muži, aby se předešlo případnému odhalení nevěry.
V Eurece v Nevadě je mužům s knírkem zakázáno na veřejnosti líbat ženy.
Dyersburg v Tennessee zakazuje ženám pozvat muže na rande telefonem.
Wilowdale v Oregonu zakazuje mužům při sexu nadávat a mluvit sprostě.
Connorsville ve Wisconsinu zakazuje mužům střílet z pistole či pušky, má-li jejich žena orgasmus.
Tremonton v Utahu zakazuje sex v sanitce.
Alexandria v Minnesotě zakazuje mužům sex, pokud jejich dech páchne cibulí, česnekem či sardinkami.

Tucet výroků, které by si žena měla rozhodně odpustit po sexu

25. května 2010 v 0:15 Ptákoviny
"Jé, ten je ale malej…"
"Sakra, vzala jsem si vůbec včera ráno pilulku?"
"Poslyš, jakže se vlastně jmenuješ?"
"Tak to můj bývalý mohl déle!"
"Díky. Teď aspoň definitivně vím, že jsem spíš na ženské."
"Vyneseš prosím odpadky?"
"No, představovala jsem si to horší…"
"Kámošky budou hin, až jim tohle budu vypravovat."
"Můžeš posbírat oblečení z podlahy?"
"A teď se musíme vzít!"
"Mohl by sis trochu pospíšit? Mám totiž rande!"
"Kde je ovladač od televizoru?"

Jak na nemoci po domácku

25. května 2010 v 0:14 Může se hodit
JAK NA BOLEST V KRKU

- Co 2 hodiny rozkousat a sníst stroužek česneku a pít čaj z tymiánu
- Kloktat slanou vodou
- Cumlat koření hřebíček během dne
- Obklad na krk: vyždímat plenu namočenou ve slané studené vodě, překrýt igelitem, na to suchý ručník. Nechat zabaleno 2 hodiny.
- Z lékárny je velmi účinný přípravek JOX ve spreji. Několikrát denně stříknout přímo na mandle - vzít si na pomoc zrcátko.
- OROFAR ve spreji - v lékárně
- Do 2 dl vody dát 2 lžičky soli a pár kapek TEE TREE OIL - kloktat.
- 1 tvaroh ve staniolu. Tvaroh rozmačkáme vidličkou a rozložíme rovnoměrně na kapesník v šátku, přiložíme ke krku a zavážeme. Necháme i půl dne nebo přes noc.

Kořeněná limonáda proti bolesti v krku
600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek celé skořice, šťáva z celého citronu, med
Dáme vařit vodu a koření do hrnce, přikryjeme a 10 minut pomalu vaříme (ne klokotem).
Po uvaření scedíme, přidáme lžíci medu a šťávu z celého citronu. Pijeme co nejvíce horké.
Je to příjemná varianta léčby.

MRKVOVÝ SIRUP OD KAŠLE
Postup:
Do väčšieho kastróla dame 1/2 litra čerstvej mrkvovej šťavy a 4 lyžice medu.
Za občasného miešania zahustíme do sirupovej konzistencie, nevaríme.
Berieme 1 lyžičku 5x denne.
Je to starodávny osvedčený recept na kašeľ a choroby priedušiek.

Na kašel
Vincentka,mléko,med
Převaříme mléko. Do hrnku dáme 1/3 vincentky kterou zahřejeme, ale pozor aby nepřekročila teplotu 70 stupňů. V ní rozpustíme kávovou lžičku medu a vše dolijeme trošičku ochlazeným mlékem, taky aby mělo méně než 70 stupňů . Pijeme ještě teplé.

Proti kašli
1 hrnek mléka, 1 žloutek, 1 lžička másla, 1 lžíce medu
Vše umíchat v teplém mléce a vypít.

Na dráždivý kašel
12 skořápek vlašských ořechů , 1/2 l vody

Vyloupeme 12 vlašských ořechů namočíme je do 1/2 l vody, necháme louhovat 4 hod., potom je 1/2 hod. vaříme a dolíváme, aby bylo pořád 1/2 l vody.
Pijeme slazené medem nebo cukrem 3x denně šálek. Po dvou dnech se začne odkašlávat.

Octový zábal - proti nachlazení a horečce
Vlněné ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.
Účinky: Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly, snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

Domácí medicína s medem


Onemocnění horních cest dýchacích :
Při nemocech se doporučuje brát med s teplým mlékem (40 C) nebo med s citrónovou šťávou (šťáva z 1 citronu na 100 g medu), případně jeden šálek komonicového čaje s 1 polévkovou lžíci medu.
Máslový čaj
Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku. Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.

Léčení ran :
Med je účinná mast na rány, pomáhá odlučovat odumřelé části tkání a ránu přímo vyživuje.
Úporný kašel :
Nastrouhejte a rozetřete křen a smíchejte s medem. Užívejte ráno nalačno, hodinu po obědě
a večer před spaním po čtvrtině jedné kávové lžičky.
Posílení srdce :
Podstatou infarktu je choroba věnčitých tepen, které vyživují srdeční sval. Jsou-li zúženy, dodávají srdci méně živin a kyslíku, na němž je srdce závislé. Med způsobuje rozšíření věnčitých cév a zlepšuje koronární oběh krve. Podle sdělení řady autorů vede užívaní medu (průměrně 70g denně) po delší dobu (1 až 2 měsíce) u osob s těžkým srdečním onemocněním ke zvýšení obsahu hemoglobinu, k upravení složení krve a také srdečně cévního napětí a vůbec ke zlepšení celkového stavu.
Žaludek a střevní trakt :
Med působí jako léčebně dietetický prostředek proti řadě žaludečních a střevních nemocí, při zánětu žaludeční sliznice a vředových onemocněních.
Vředové onemocnění žaludku :
Med způsobuje hojení vředového povrchu sliznic. výstelky žaludku. Med se užívá 1,5 hodiny před jídlem nebo 3 hodiny po jídle.
Onemocnění jater a žlučových cest :
Med výrazně šetří játra a umožňuje jejich regeneraci. Zatímco u rafinovaného (řepného) cukru musí být celé požité množství rozštěpeno v játrech a teprve potom využito, z medu se v játrech štěpí jen malá část složitějších cukrů. Cukry jednoduché, kterých je v medu převaha, játry neprocházejí, jsou přímo ze zažívacího traktu vstřebávány do krve.
Onemocnění ledvin :
med obsahuje látku zvanou flaven, která rozšiřuje ledvinové kanálky a pomáhá zbavit se tekutiny z otoků.
Nervový systém :
Není lepšího neškodného prostředku pro spaní než sklenice vody s medem.

Čelní dutiny
Nejdříve si uvaříme středně velký brambor ( musí být vařen ve slupce ), připravíme si šátek tak , aby odpovídal šíři čela a dal se zavázat na něj položíme igelit a na igelit kapesník.
Pak bramboru oloupeme a lehce rozmačkáme, vložíme na kapesník v šátku a přiložíme na čelo ( teplota bramboru by měla být co nejteplejší , prostě co snesete), a necháme působit
20- 25 minut.

Med ze smrkových výhonků - na průdušky
35 dkg výhonků spaříme v 1 litru převařené vody a necháme 2 dny louhovat.
Pak přecedíme a přidáme 1,35 kg cukru. Vaříme, až zhnědne a zhoustne .
Výhonky se sbírají do 15.května
Hned horké to naléváme do sklenic, zavíčkujeme a otočíme víčkem dolů, necháme vychladnout .Z jedné dávky jsou dvě sklenice .

NÁPOJ PŘI ODVODNĚNÍ ORGANIZMU


Nápoj je vhodný při průjmech a zvracení, kdy dochází k odvodnění organizmu.
Lékaři doporučují jíst při této nemoci pouze mačkané ovoce, bramborovou kaši, rýži
a vařenou nebo strouhanou mrkev.
Ingredience:
1 l vody, 1 PL cukru, 1 ČL soli, na špičku nože kyseliny citronové,dobarvit džusem.
Pít po doušcích. Nápoj je chutný a stravitelný, nedráždí a není těžký.

Lék na bolest kloubů a zad
10 kaštanů, 1 francovka
Kaštany nakrájíme na plátky a dáme do sklenice, zalijeme francovkou.
Po 3 týdny mažeme na bolestivá místa.

Ztráta hlasu
Z lékárny :
tablety PANTHENOL, HOMEOVOX, CALCIOVÝ SIRUP, VINCENTKA V TABLETÁCH

Na bradavice
Malinký kousek cibule náplastí přilepíme na bradavici, nejlépe přes noc. Vydržet, opakovat postup cca týden, pak se sama odloupne. Funguje bezvadně.

Na bradavice
Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce.
Potom přikládáme každý večer na bradavici. Zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl.

Protichřipkový salát
Ingredience:
500 g kysaného zelí, 2 mrkve, 1 větší jablko, 1 cibule, 1 lžíce strouhaného křenu,
1 zakysaná smetana
Postup:
Kysané zelí a cibuli nakrájíme a mrkev s jablkem nastrouháme, přidáme strouhaný křen
a zalijeme smetanou. Dobře promícháme.

KŘEN
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotickým účinkem. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.

Křen s medem
Křen najemno nastrouháme a 2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3 x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme.
Už za moment po jeho konzumaci pocítíme, že se nám "spouští rýma", snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.

ALOE VERA


ALOE VERA. Jsou určeny pro všechny věkové kategorie pro zdravé lidi jako prevence a pro nemocné jako doplňková léčba ke zlepšení účinnosti a snížení nežádoucích účinků klasické léčby (farmakoterapie, radioterapie, chirurgická léčba apod.).
Produkty jsou určeny k zevnímu i k vnitřnímu použití.
Pro názornost uvádíme obecné příklady nejčastějšího použití těchto produktů:
Choroby látkové výměny a nesprávné výživy (obezita, cukrovka, detoxikace, podvýživa, zvýšená hladina cholesterolu, anémie)
Choroby trávicí soustavy (záněty ústní dutiny, afty, poruchy trávení, pálení žáhy, žaludeční vředy, chronická zácpa, infekční průjmy, hemeroidy)
Choroby jater a žlučových cest (stavy po infekční žloutence, poškození jater následkem otravy, léků, alkoholu, poruchy činnosti žlučníku, žlučové kameny)
Choroby ledvin a močových cest (záněty močového měchýře, ledvinové kameny, cysty, zbytnění a záněty prostaty)
Choroby dýchacích cest (akutní a chronická rýma, zánět mandlí, hrtanu, záněty dutin, astma)
Choroby srdce a cév (poruchy krevního tlaku, arteroskleróza, křečové žíly)
Choroby kůže, podkoží, vlasů, nehtů (poranění, popáleniny, bodnutí hmyzem, akné, hnis, vředy, pásový opar, bércové vředy, ekzémy, plísňová onemocnění, nadměrné pocení, celulitida, vypadávání vlasů, lupy, poškození vlasové pokožky, herpes)
Choroby pohybového ústrojí (revmatické onemocnění zánětlivé, artróza, bolesti zad
a plotýnek, osteoporóza)
Gynekologická onemocnění (zánět pochvy, výtok, bolestivá menstruace, silné krvácení, klimaktérium)
Nervová a duševní onemocnění (migréna, epilepsie, chronická únava, nervozita, úzkost, deprese)
Podpora imunity, nádorová onemocnění (oslabená imunita, prevence nádorových onemocnění, pomocná léčba rakoviny - následků chemoterapie a radioterapie)

CIBULENejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je cibule.

Cibulový sirup
Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.

Cibulový čaj
Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule.
Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

MEDPři onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.

Řepový med
Z černé řípy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu.
Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.

CITRÓNY
Během infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citronu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí.

Citrónové kloktadloVymačkáme šťávu z jednoho středně velkého citronu a kloktáme ji. Nakonec polkneme. Opakujeme 2 až 3x denně

Teplá citronáda
Šťávu ze 2 citronu smícháme ve vysoké sklenici s 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.

Citrónové rozinky
Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.
Otravnej spratek

24. května 2010 v 0:10 Vtipy
Pepíček ten den lezl tatínkovi na nervy čím dál víc. Odpolední společnost u pokeru byla neustále vyrušována dotazy, žádostmi a prosbami. Tatínek zkoušel všechno - posadit Pepíčka k televizi, počítači, úkolům, zmrzlině, ale chlapec byl každou chvíli zpátky. Dva z hráčů už tatínkovi řekli, že je to nebaví a jestli s tím něco neudělá, půjdou domů. V tu chvíli se zvedl zbylý hráč - Pepíčkův strýček. Vzal chlapce za ruku, odvedl jej a vrátil se bez něj. Po zbytek odpoledne se společnost věnovala kartám naprosto nerušeně. Když hosté odcházeli, tatínek se ptá strýčka: ´Hele, brácho, cos mu řek? Cos s ním proved, že celé odpoledne ani nepípnul?´ ´Co by... naučil jsem ho onanovat.´

NÁVRH ŘEŠENÍ

23. května 2010 v 0:14 Satira/kritika

VŠEM LIDEM NESPOKOJENÝM SE SOUČASNÝM STAVEM.
ČÍM VÍC NÁS O TÉHLE MOŽNOSTI BUDE VĚDĚT, TÍM LÉPE PRO TUHLE ZEMI, PRO NÁS - OBČANY, A TÍM HŮŘE PRO TY, KTEŘÍ NÁS CHTĚJÍ PODVÁDĚT, OVLÁDAT A MANIPULOVAT.


Květinový horoskop 22. – 31. 5.

22. května 2010 v 0:42 Horoskopy
Růže
22. - 31. 5.
Nejkrásnější květina, tak i lidé v tomto znamení ostatní dokáží naprosto oslnit a zaujmout. Může být tak trochu panovačná, jako královna, která dává svůj majestát okázale najevo. Je vybíravá jak ve sféře pracovní, chce uspět a mít dobré postavení, tak i v oblasti vztahů - žádá vždy to nejlepší. Zajímavý, ale komplikovaný člověk