Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Září 2010

Hypermarketové rajče

30. září 2010 v 0:25 Věřili by jste?
Rajče se sklízí ještě zelené. Pak je uloženo do velkoskladů, kde je  podchlazeno při teplotě do deseti stupňů. Cílem je zpomalit proces dozrávání o zhruba dva týdny a tím oddálit krajní termín ideální konzumace. Jenže následný osud rajčete je mnohem závažnější a také méně známý. Aby byla rajčata zbavena eventuelních bakterií, projdou chlorovou koupelí. I když v ní pobudou jenom dvě minuty, přesto část této tekutiny vstřebají. Absorpce se usnadňuje zejména tehdy, je-li na
některém místě porušena slupka. Pak přichází dvou až třítýdenní pobyt v komoře pro dozrávání. A  právě v tomto ovzduší naplněném etylénovým plynem nabírá rajče podobně jako mnohé další
  plody,charakteristickou barvu. Doporučuje se, aby tato fáze zrání nepřesáhla 72 hodin, protože pak by se na plodech mohly objevit houby.Jenomže toto doporučení je velmi často porušováno, protože je třeba dosáhnout přijatelné barvy u plodů sklízených ve stále ranější  fázi vývoje, čili zelenější a zelenější. Nyní začíná kosmetická fáze celého procesu. Aby rajče vypadalo lépe a  lákavěji, využívá se umělého barviva. Než se rajčata vydají na pulty obchodů, je jim do kůže  stříknuto barvivo, které jim dodá jednotný vzhled. Ještě než se rajče dostane na náš stůl a dřív než je položeno na pult, musí projít další procedurou, voskováním. Tím se zabrání vypařování vody,  scvrkávání a vráskám a dužina rajčete se uchová tak dlouho, jak je to jen možné. Některé deriváty vosků jsou z petroleje a další mohou být pro zjemnění obohaceny mýdlem.O tom, co jíme, rozhodujeme sami.

LÉČIVÉ ÚČINKY ZELENINY A OVOCE 2

29. září 2010 v 3:28 | pro Slovenskou jednotnou charitu zpracoval Dr. Vojtěch Vojtíšek, Masarykova univerzita, Brno |  Může se hodit

ČESNEK


Účinky :
Povzbuzuje imunitní buňky k rychlejšímu dělení a vyšší aktivitě. Má protibakteriální účinky a po staletí se využívá jako lék proti rýmě, při zánětu krku, kašli a dýchacích potížích. Napomáhá vykašlávání. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje volný průtok krve. Snižuje vysoký krevní tlak. Snižuje hladinu cukru v krvi. Má vysoký obsah vitamínu A, B1, B2 a C.
Množství :
Aspoň jeden stroužek denně. Účinek 1-2 strstroužků česneku denně na zdravotní stav srdce je zjevný po několika týdnech. Používá sa v kloktadlech a čajích. Při bolestech kloubů se nanáší přímo na kůži. Vatový tampón napuštěný česnekovým olejem a vložený do ucha je starý lék proti zánětu.

Toto je kviz pro lidi, co ví všechno!

28. září 2010 v 3:27 Moudra
 Já jsem velice rychle poznal, že všechno nevím.
V  kvizu nejsou žádné záludné otázky. Jsou to přímé otázky a vyžadují přímé odpovědi.

 1. Jmenuj jediný sport, ve kterém jak diváci, tak účastníci neznají skóre  a nikdo neví kdo vede až do konce utkání
2. Která proslulá severoamerická přírodní atrakce se neustále pohybuje směrem dozadu?
3. Ze všech druhů zeleniny jenom dva druhy rodí několik let. Všechny
ostatní druhy zeleniny musí být každý rok znova nasety. Které jsou jediné dvě trvalky mezi zeleninami?
4. Které ovoce má semínka na vnější straně plodu?
5. Jmenuj jedinou zeleninu, která je vždy prodávána čerstvá - nikdy v obchodě nebo na trhu nenajdeš zmrazenou, konzervovanou, uvařenou nebo jakkoli zpracovanou. 


Antilopa

27. září 2010 v 0:26 Věřili by jste?
Tyto snímky zachytil fotograf Michel Denis-Huot na safari v Masai Mara Keni v říjnu minulého roku.
Jak sám řekl, byl ohromen tím, co viděl:
"Tito tři leopardí bratři žijí spolu od svých přibližně osmnácti měsíců,kdy opustili svou matku", řekl.
"Jednoho rána jsme je viděli - nevypadali, že by byli hladoví, pobíhali a občas se zastavili, aby si pohráli. V jednom momentě střetli skupinu antilop, a ty utekly. Ale jedno mládě nebylo dostatečně rychlé a bratři ho lehko chytili".
Následovala pozoruhodná scéna zachycená na záběrech. Antilopa vyvázla bez
zranění.

1
2
3
4

Stegosaurus

26. září 2010 v 0:26 | Petr Seth
stegosaurus

Zkurvený pátek

25. září 2010 v 0:25 | Petr Seth |  Stalo se
Jednoho krásného dne v pátek, jsem měl v plánu jít na třídní sraz, který jsem poprvé domluvil já. 3 tejdny jsem se to chystal. Nebo spíš tři tejdny jasem to domlouval. Byl jsem domluven s Marťou, že tam půjde. Chtěla poznat moje exspolužáky, z nichž znala jen Inženýra, Sekáče a mě samozřejmě. Tak jsem Marťa musela ukecat máti, aby mohla jít a já musel ukecat svou máti, aby mohla přespat u nás. Já tu svou máti ukecal po 20ti minutách. Marťa taky ukecala. Za jak dlouho to netuším. Došla za mnou. Bohužel byl u nás Švejkův brácha Ali. S tím jsme měly nervy v prdeli po chvíli. Hlavně když řekl tu svou větu:
"Viděl nedělu dnes."
Trvalo dlouho než jsme zjistily že neděla je jméno nějakýho kluka. Nakonec jsme vyrazily na ten sraz, který se konal v OMG. Ten vůl nám byl samozřejmě za zadkem.
"Jdi dom!"
jsme mu říkali celou cestu parkem. A jeho odpověď?
"Já jdu dom!"
"Vždyť bydlíš na druhé straně! si zacházíš!"
"Ne já jdu zkratkou. Tadyma je to kratší!"
Marťa na mě:
"On s námi půjde až do toho baru!"
"Ne! Nějak mu zdrhnem."
"U toho mostu mu jednu vrazím."
To slíbila Marťa. Nakonec k tomu nedošlo a zdrhli jsme mu. Došly jsme do OMG kde ještě nikdo nebyl. Sedly jsme, objednali džbánek vína a čekali a kecali. V 20 hod. dorazil Švejk s Tondou. Kecalo a pilo se dál. Půl osmé. Stále nikdo nedošel. 21. hodina v háji a stále nikdo nepřišel. V 22 taky nic. Po půl desáté jsme se n to vysraly a šly pryč. Nemělo cenu čekat. Vyprdly se na nás. Marťa dostala sms od svého mladýho, tak jsem šel s ní na něj čekat. Přišel brzo ti dva spolu kecali. Milda navrhnul že bychom se mohli jít k jeho kamošovi juknout na film. Jak pak zjistil po mobilu, tak tam už bylo místo jen pro jednoho člověka. Marťa se na mě nechtěla vyprdnout,m když už se na mě vyprdli spolužáci. Tak jsme se s ním rozloučily a šly jsme ještě do Plzně. Já na pivo ona na capuchino. Odtud se šlo dom.
KH 21. – 30. 9.

21. září 2010 v 0:37 Horoskopy
Zvonek
21. - 30. 9.
Přitažlivý, přímočarý a úspěšný člověk bývá v tomto znamení. Vše mu jde dobře, osud k němu bývá otočen sluneční stranou. Lidé mu rádi pomáhají a ve věcech lásky má také štěstí. Je velmi průbojný a inteligentní a jeho image na ostatní působí silně. Někdy může slíbit více, než dokáže splnit.


Kletby

19. září 2010 v 0:23 | internet |  Magie

Kletba z Haiti

člověk, který chce někoho zabít, jde v noci na hřbitov (obvykle ke kříži). Tam obětuje jídlo (většinou brambory a banány) a pití duchovi jménem Baron Samedi. Přitom proklíná toho, čí smrt si přeje. Nakonec si z hrobu odebere trochu hlíny, a nasype ji na zem v místě, kudy kudy kráčívá ona osoba. Jakmile po ní přejde, je v háji.   

Betreff: Česká republika v roce 2070!

18. září 2010 v 3:22 | www.poselstvi.blog.cz |  Satira/kritika

Velká Británie, WSG (World Station for  Gipsies)

Dnešního dne, t.j. 30. 2. 2070, definitivně vystoupila Svobodná romská republika (dříve Česká republika - dále jen SRR) z Evropské unie. Jeho nejvyšší jasnost, Král SRR, Dezider Horváth-Kotlár, prohlásil: "Jsme příliš hrdý a soudržný národ na to, abychom byli na někom závislí anebo se někomu podřizovali." Tomu je tak již od pradávna. Neexistuje žádný jiný národ, který by tak striktně dodržoval a  řídil se zákony přírody - silnější vítězí. Postarali jsme se o segregaci tehdejší majoritní společnosti - Gadžů - Čechů.

Babička

17. září 2010 v 0:23 Obrázky
1GrannySousoší stojí před pražskou budovou Sazky.

14. září 2010 v 0:21 Obrázky
Lidé, kteří denně procházejí kolem sousoší před budovou Sazky už zůstávají klidní,nepřipravený chodec by se mohl leknout:
V klíně muže sedícího s novinami v ruce spočívá hlava ženy, která s odhaleným rozkrokem klečí před ním. Společnost Sazka si koupila ke svým pětačtyřicetinám milenecké. Sousoší kanadské sochařky českého původu Ley Vivitové.

1
2


Deinonychus

12. září 2010 v 0:20
deinonychus

KH 11. – 20. 9.

11. září 2010 v 0:37 Horoskopy
Sněženka
11. - 20. 9.
První posel jara, něžná bílá květinka, i tento člověk bývá jemný a citlivý, ale má i hodně síly a dokáže se prosadit, jeho ctižádostivá povaha nejde oklikami ale přímo, jedná taktně, ale důsledně. Pro práci i partnerství si vybírá podobné lidi, ty, kteří vědí, co chtějí a jdou za svým cílem.