Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Únor 2011


Kutil

27. února 2011 v 3:01

Alkoupír

25. února 2011 v 0:00 | Petr Seth |  Povídky
Bylo nebylo ….
Byl jednou jeden upír. Byl to takový netypický upír. Mladý, pěkný a stejně tak i blbý. Narodil se roku 1815 v Praze, zemřel když mu bylo 19 let, aby se znovu se narodil do svého nového nočního života. Jelikož měl rád za živa hospody, tak často lovil své oběti u své oblíbené knajpy. Nemohl tak samozřejmě lovit pořád. Ubývajících štamgastů si brzy hospodsky všimnul a tak začal cestovat Evropou.
Cestování z duše nenáviděl! Neměl rad neustálé hledání nové hospody v nových zemích. Jeho upírské schopnosti a nesmrtelnost mu byly občas ku prospěchu, ale jindy úplně na prd. A pak se stalo co nečekal. Poznal ji. Jmenovala se Elena Severová. Angličanka. Pohledná bruneta a též upírka. Myslíte si, že se do sebe zabouchli? Omyl! Poznali se, když mu sežrala jeho večeři!
Tehdy lovil v Londýně. V jedné malé zapadlé uličce, si vyhlédnul malou hospodu, kde číhal. Když už mel po dlouhých hodinách vyhlédnutou svoji oběť, tlustého ožralu, co se hejbal, jak houpací koník, náhle se vynořila ona. Vylezla ze stínu. V černém oděvu vypadala opravdu svůdně. Postavila se do cesty opilému.
"Ty nejsi moje stará!" vykoktal ze sebe opilec, když ji zaregistroval.
"Ne, já jsem příjemnější." řekla Elena, a než stačil něco namítnout už ho vysávala, jako poslední značka moderního vysavače.
Mladý upír to celé pozoroval ze střechy. Ta mrcha mu sebrala jídlo! A ještě k tomu tak krásně nacucané! Seskočil ze střechy a šel přímo k ní. Ona jen vysávala a nijak si ho nevšímala. Věděla však o něm. Když skončila, olízla si rty a ho nechala spadnout na zem.
"Sežrala si mi večeři!" řekl naštvaně upír.
"Neměl si bejt takovej poseroutka mladej." řekl se smíchem, při kterém vycenila své zoubky.
"Jste trochu drzá."
"Já? Já tu lovím už přes dvě století, ale tebe tu vidím prvně." řekla a trochu se zamotala.
"Nebyl na tebe trochu moc nasátej?"řekl pobaveně mladík.
"Kdo ti dovolil mi tykat ty floutku."
"Ty, i když to nevíš, opitá Drákulovo nevěsto."
"Drákula je už mrtvej. Dostal ho berňák."
"Berňák?"
"Víš ty vůbec kolik dlužil na daních? Taky by ses rozpadnul v prach, kdybys viděl svoje daňové přiznání!"
Mladík se až zaleknul.
"Musíme pryč. Čistě náhodou jsem právě vysála jednoho z lovců upírů."
"Mě spíš připadne, jako lovec půllitrů."
"Nemám ráda vtipálky!" zasyčela na něj.
"A já zase zlodějky večeře."
"Ty jeden drzej …" než stačila doříct svou větu ozvaly se hlasy.
"Fredy? Jsi tam?" hlas patřil muži.
A nebyl sám. Hned vedle něj byl druhý muž s lucernou. Uviděli ty dva upíry a mrtvého.
"Fredy?" promluvil ten druhej.
"Ale to snad ne! Zase vy dva troubové?"
Muž položil lucernu na zem a vytáhnul stříbrný kříž a kůl.
"Ty je znáš?" zeptal se mladík
"Jistě. Samozvaní lovci."
Podívala se na ně s pobaveným úsměvem.
"Tak pojďte hoši. Nemám na vás celou noc. Za chvíli mám rande s hrobníkem. Ups promiňte on má rande s hrobníkem." Řekla pobaveně ukázala na mrtvého.
Ten s křížem šel v před s křížem v ruce nataženým před sebe.
"Hezkej. Za ten by bylo piv." řekl mladík.
"Hlídej si svého troubo!" řekla Elena.
Druhej blboun šel na mladíka. I on vytáhnul kříž. Ovšem dřevěnej.
"Hej! Proč ten tvůj má stříbrnej a můj jen dřevo?"
Elena jen otočila oči v sloup.
Hned na to muž se stříbrným křížem a kůlem zaútočil. Rozběhnul se na ni. Elena jen zívla, ustoupila stranou, a dala mu nohu do cesty. Než stačil zareagovat už ležel na zemi.
Mladík jen počkal až přijde blíže. Byl chytřejší než jeho kumpán. I když ne moc. Hned udělal výpad svým kůlem. Mladík mu chytnul nataženou paži s kůlem a zlomil mu ji. Hned nato se mu přisál ke krku.
Elena se na něj koukla a jen prohodila:
"Vy mladí si neumíte užívat neživota."
Hned na to chytila ten balík, co se ještě válel na zemi a zvedla ho za límec. Kůl mu vzala z ruky a přitiskla ho ke zdi. Jeho nohy létali ve vzduchu.
"Mám už po večeři, takže tě nechám jít."
Jeho ruka vyletěla vzhůru a přitisknul ji kříž ke tváři. A nic se nestalo.
Elena jen vydechla.
"Ještě ses nepoučil?"
Chytila ho za opasek a zahodila o par metrů dál.
Mladík ještě večeřel.
"Jak se ty pijavice jmenuješ?"
Zvedl hlavu. Ústa měl ještě od krve.
"Marek."
"budu ti říkat Moulo. To sedí líp."
"Protestuji!!"
"To můžeš Moulo. Buď pojď se mnou, Moulo. Nebo tu zůstaň!"
"Co z toho budu mít?"
"Naučím tě jak žít jako upír, Moulo. A ne jako Moula."
"Neříkej mi Moulo!"
"Jak si přeješ, Moulo."
Dlouho již nečekali. Elena ho vzala k sobě. Jestli čekáte smrdutou chladnou kobku, pak jste na omylu znovu. Bydlela ve velkém viktoriánském domě. Majitel nedávno zesnul na infarkt. Tak to měl aspoň v úmrtním listě. A Elena byla čistě náhodou zrovna u toho, když měnil svou závěť. A pak věřte ženským…
Jako upírka nemohla být dlouho na jednom místě, a tak se stalo, že po měsíci se rozhodla opustit zemi. Mladík ji následoval. I když ji neměl nijak moc v lásce, cestování ve dvou mělo své klady a zažily spoustu akce a srandy … o tom možná jindy….Zamilovaná sms

19. února 2011 v 0:51 Vtipy
Zamilovaná žena píše svému miláčkovi SMSku:
"Jestli spíš, pošli mi tvoje sny.
Jestli se směješ, pošli mi tvůj úsměv.
Jestli pláčeš, pošli mi tvoje slzy."
 Romantický miláček jí odepsal:
"Právě seru. Mám ti něco poslat?"

Autobus

18. února 2011 v 12:50 Vtipy
Autobus výjezdního zasedání vlády se v horské krajině zřítil do rokle a objevil jej místní farmář ... začal kopat velkou díru a všechny politiky tam pohřbil...
 Za pár dní autobus objevila policie a tak v okolí zajišťovali svědky. Až když přišli k našemu farmářovi ten přiznal, že autobus objevil a všechny taky pohřbil ...
 A policajt se ptá: "A to jako už byli všichni mrtví..?"
Farmář povídá: "Nóóó, někteří říkali ... že nejsou ... ale znáte to...politikům se nedá věřit ......."

Citát

6. února 2011 v 0:53 Moudra
citát


MM29: SEKANÁ KVĚTÁKOVÁ PEČENĚ SEKANÁ KVĚTÁKOVÁ PEČENĚ

4. února 2011 v 1:20 Kuchařka
Ingredience :

cca 500 g mletého masa (vepřové i hovězí nebo jen vepřové), 1/2 menšího květáku,
5 PL strouhanky, trochu mléka, 1 vejce, 5 PL sodové vody, 1 cibule, 1 brambor, plnotučná hořčice, 2 - 4 stroužky česneku, koření VEGETA, mletá paprika, majoránka, drcený kmín, sůl.

Postup přípravy :

Očištěný květák uvaříme v menším množství vody nebo v páře do změknutí. Mleté maso dáme do misky, přidáme v mléce namočenou strouhanku, rozšlehané vejce se sodovou vodou, jemně nastrouhaný syrový brambor, pokrájenou cibuli, hořčici, prolisovaný česnek, koření a osolíme. Rukou dobře propracujeme a nakonec vmícháme květák rozebraný na malé růžičky. Z hmoty utvoříme rukama namočenýma ve vodě šišku, kterou vložíme do zapékací misky
a v troubě za stálého podlévání horkou vodou a polévání vypečenou šťávou pečeme do změknutí. Obdobným způsobem můžeme sekanou připravit i s předvařenou kapustou, kterou nadrobno pokrájíme nebo umeleme.
Chceme-li získat svátečnější pokrm, můžeme sekanou pečeni libovolně naplnit. Postupujeme tak, že z hmoty vytvarujeme na prkénku posypaném strouhankou plát, který poklademe některou z následujících náplní: natvrdo uvařenými nebo míchanými vejci, párkem nebo plátky uzeniny, špalíčky sýra (např. eidamu, hermelínu, ementálu), sterilovanou okurkou, kapií. Sekaná výborně chutná i studená. Můžeme ji podávat pokrájenou na plátky jako součást obložených studených mís.

Doporučená příloha : bramborová kaše nebo opékané brambory, zeleninový salát.


Mm28: SEKANÁ PEČENĚ PARMENTIER

3. února 2011 v 0:19 Kuchařka
Ingredience :

2 cibule, lžíce sekané petrželky, 30 g másla nebo sádla, 500 g vařeného hovězího masa, sůl, pepř, špetka hladké mouky, 300 ml vývaru nebo vody, 50 ml bílého vína, 400 g brambor,
40g másla, 100 ml vývaru, 40 g másla, 1 vejce

Postup přípravy :

Cibuli drobně nasekat, promíchat s petrželkou a osmahnout na tuku. Přidat rozemleté maso, mouku, vodu či vývar,víno, sůl a pepř. Za občasného promíchání dusit asi 3/4 hodiny. Brambory uvařit ve slané vodě a propasírovat. Přidat máslo a trochu teplého vývaru. Podušené maso vložit do ohnivzdorné nádoby, pokrýt kaší, polít máslem a zapéci.

Doporučená příloha: Opečený chléb.


VYDRA 20.1.-18.2.

2. února 2011 v 0:43 Horoskopy
Lidi narozené mezi 20. lednem a 18. únorem zveme v názvosloví Indiánského horoskopu "Vydry". Tyto zrozence ovlivňuje vzdušný živel (myšlení, rozum, pohyblivost, bystrost), vládne jim pak vítr severní (uzdravení, obnova). Indiáni považovali vydru za velmi hravé a svým způsobem i roztomilé zvíře. Byl to symbol něčeho nového, změny k lepšímu. V mnoha mýtech vystupovala vydra jako bytost se schopností zahnat obavy a strasti. Přinášela naději a sílu pokračovat v započaté cestě. Na poutích bájných hrdinů se objevovala jako průvodce a poutníkův pomocník.
Díky optimismu a životnímu nadšení zvládají lidé zrození v totemu Vydry existenční trampoty neobyčejně lehce. To, co jeden vidí jako svízel nebo těžkost, chápe Vydra jako výzvu, hru. Ke všemu přistupuje s humorem, dokáže podržet i v těch nejhorších chvílích. Proto jsou ve společnosti velice oblíbení. Mívají hodně přátel, jsou to dobří společníci. Lehce se skamarádí.
Lidé narození v tomto znamení bývají nadaní, vynikají aktivitou, pracovitostí, mají neobyčejný smysl pro spravedlnost. Pokud cítí nějaké příkoří, neváhají okamžitě zasáhnout a pomůžou tomu, kdo je podle nich v právu, pomůžou slabšímu proti převaze. Nejednou mívají nápady, jejichž realizace končí nejdál někde v polovině, většinou jsou schopni udělat jen první krok. Jejich představy a plány jsou většinou reálné jen v jejich fantazii. Neumí rozlišit utopii od uskutečnitelných vizí. Pak potřebují někoho, kdo by je podržel "na zemi". I když si to nepřipouštějí, konstruktivní kritiku potřebují, jinak by zbytečně spotřebovali příliš energie a času na realizování svých nerealizovatelných projektů. Z toho vyplývá i určitá nestálost, zásadní věci neumí brát příliš vážně. Na mysli mi vytanulo přirovnání k motýlovi, který si volně poletuje na louce, tu sedne na květinu, tu ochutná nektar z jiné.
Letí kam chce, příliš se nikde neváže. Možná by bylo dobré, aby se tito lidé naučili určité disciplíně, pak se v jistých záležitostech snad dostanou dál, než jen do půli cesty. Dejte si pozor, Vydry bývají dobrými kamarády, ale díky jejich přelétavé povaze můžou společnost, ke které se hlásí, změnit ze dne na den. Pokud jim něco přestane vyhovovat nebo se cítí být příliš svázáni, prostě zapomenou a přidají se jinam.
Podobně je to i v partnerském soužití. Neobejdou se bez volnosti, neumí se usadit. Řeknou-li "navždy", já bych to viděl nejdéle na pár let. Potřebují druha, který by jim vycházel vstříc a který by se toulal a poznával nové s nimi. Vydra prostě není příliš domácký typ.