Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Září 2011

DNESKA BEZ PANÁKA ?????

30. září 2011 v 0:04 Chlast
........vodka s ledem poškozuje ledviny,
............rum s ledem poškozuje játra,
.............gin s ledem poškozuje srdce,
......whisky s ledem poškozuje mozek.


Je to vůbec možné, že je led tak škodlivý ?

Alkomoudra (9)

27. září 2011 v 0:06 Chlast
alkohol

5 životních mouder:

25. září 2011 v 1:03 Moudra

1. za peníze si štěstí nekoupíš, ale je lepší brečet v limuzíně než v autobuse.
2. nepříteli odpusť, ale nikdy nezapomeň jméno toho parchanta.
3. pomoz někomu, když má problém... A on si vzpomene, až bude mít další.
4. spousta lidí je naživu jen proto, že je nelegální je zabít.
5. chlast problémy neřeší, ale voda taky ne...

Indiánský LOSOS 22.7.- 21.8.

22. září 2011 v 23:40 Horoskopy
Lidi narozené mezi 22. červencem a 21. srpnem zveme v názvosloví Indiánského horoskopu "Lososy". Tyto zrozence ovlivňuje ohnivý živel (aktivita, tvoření, vůle, činy), vládne jim pak vítr jižní (cítění, vnímání, empatie). Losos je symbol obrovské síly, energie. Na své cestě zdolává nespočet zdánlivě nepřekonatelných překážek. Jako by měl nezlomnou vůli, obrovský motor, který ho žene vstříc úspěchu. Navíc je od přírody vybaven očividnou mrštností a hbitostí, které mu putování ulehčují. Podobné vlastnosti viděli indiáni i v jedincích narozených v totemu Lososa.
"Lososí lidé" vynikají především silnou osobností. Jsou to rození vůdci. Mají obrovské sebevědomí, které všem vystavují na odiv. Dávají jasně na srozuměnou, kdo je tu pánem. Do čela skupiny se nestaví z touhy po moci a v žádném případě z nutkání bezohledně vládnout. Prostě si myslí, že na to mají - většinou tomu tak skutečně je. Chtějí skupinu chránit, jsou ochotni nést za ni odpovědnost, přinášet oběti. Za časů dávných indiánů se z nich stávali velitelé (a vítězové) loveckých či bojovných výprav. Za své odříkání však musí být ostatními ctěni, musí ke své osobě cítit dostatečný respekt a potřebují být obdivováni. Odmění se pak. Pokud ale dojdou k závěru, že je skupina spíše využívá a neodměňuje je dostatečnou úctou, prostě se seberou a "odplavou do jiných vod". Jejich velkorysost a kouzlo osobnosti budí u ostatních sympatie a důvěru.
Životní energie z nich doslova prýští. Dokážou tím strhnout ostatní na svou stranu, k uskutečnění jejich vizí a plánů pak nestojí nic v cestě. Někdy jsou jinými obviňování z nadřazenosti, někdy se nechají omámit svou iluzí neomylnosti a dokonalosti. Nesmí zapomínat radit se s ostatními, dát jim prostor, nevnucovat všem své názory, i když je Losos o jejich správnosti absolutně přesvědčen. Občas se nechají strhnout situací a s chutí si zariskují, rádi si dokazují svou připravenost a schopnost okamžitě reagovat. Adrenalinové opojení je někdy oslepí natolik, že prostě narazí. Pokud nastane nějaký problém, chápou jej jako další výzvu a znovu se vrhají do práce.
Jsou zvyklí žít naplno, jsou pořád aktivní. Není pak divu, že často trpí srdečními chorobami. Měli by poznat, kdy už je toho na ně moc a prostě vysadit. Možná bude těžké uznat svoji nahraditelnost, ale vyplatí se. Je lepší odpočinout si, načerpat síly a pustit do boje s případnou konkurencí než prohrát boj s infarktem. Umění žít naplno se projevuje i v partnerském soužití. Rádi si dokazují své schopnosti. S potěšením si jen tak zaflirtují, pokud se však vztah stane vážným, odevzdají celé své srdce a partnera hýčkají vzácnými perlami donesenými z mořských hlubin. Na oplátku žádají přímé jednání. Upřímnost je jim nadevše, pijí jen čisté víno. Rovněž jim nezapomeňte připomínat jejich úspěchy a výjimečnost.
Pokud prokouknou špinavou hru, odplují a už jen zřídka se vrátí do stejných vod, kde jednou došli zklamání. Takže Lososové, občas sestupte na zem, uvědomte si, že dokonalý a neomylný člověk neexistuje. Ostatní mohou přinést zajímavý pohled na věc. Pracujte, žijte aktivně, ale nezapomínejte na zdraví!Pivař

20. září 2011 v 0:05 | Petr Seth |  Galerie


Opět Pepíček

15. září 2011 v 1:02 Vtipy
Pepíček: Tatínku proč sebou dědeček tak cuká?
Táta: Nekecej a podej mi tu sekeru.

Tatínek hubuje Pepíčka: "Kolikrát jsem ti říkal, že si nemáš hrát se sirkami!" -
"Já si nehrál... Já si zapaloval cigaretu."

Děti mají tělocvik a skáčou přes kozu. Pepíček skočí a složí se na zem. Paní učitelka se ho ptá:
"Co se stalo?"
Pepíček zaúpí: "Mám výron."
"Tak se utři a vstávej."

Pepíček loudí:
"Maminko, můžu jít na dvorek poslouchat, jak tatínek vyměňuje pneumatiku?"

Pepíček se svěřuje mamince:
"Mně se dneska zdálo o Mařence."
"To nevadí, já to vyperu."

"Maminko, jak se jmenovala stanice, z které jsme právě vyjeli?"
"Nevím, a nezlob, vidíš přece, že čtu!"
"To je škoda. Pepíček tam vystoupil!"

Pepíček se ptá otce:
"Tati, automobil se píše s měkkým nebo tvrdým y?"
"Napiš prostě auto."

Pepíček dostane krásné autíčko a maminka mu připomíná:
"Co se říká?"
"Nevím!"
"Co říkám tatínkovi, když přinese výplatu?"
"Aha!" Vzpomene si pepíček a odpoví:
"Neříkej, že to je všechno!"

MM36: TYKVE S MLETÝM MASEM A PAPRIKOU

15. září 2011 v 0:08 Kuchařka
Ingredience :
1 cibule, 600 g tykvové dužiny, 1 červená a zelená paprika, 4 lžíce oleje, 500 g mletého masa, 4 lžičky sušeného OREGANA, 1 lžíce rajčatového protlaku, 250 ml zeleninového vývaru z kostky, pepř
Postup přípravy :
Cibuli nadrobno nakrájíme. Tykvovou dužinu nakrájíme na kostky. Papriky omyjeme, rozpůlíme, očistíme a nakrájíme na hrubší kusy. V kastrolu rozehřejeme olej, přidáme mleté maso a opečeme. Přidáme cibuli, tykev, papriky, OREGANO a krátce podusíme. Ve vývaru rozmícháme rajčatový protlak a přidáme do zeleniny masové směsi. Dusíme asi 20 min. pod poklicí. Občas zamícháme. Pokrm osolíme, okořeníme pepřem a podáváme.


V severních Čechách

6. září 2011 v 1:03 Vtipy
V severních Čechách našel někdo v řece utopeného cikána.
Vytáhli ho na břeh a zavolali policii. Mrtvola měla ruce i nohy svázané silnými řetězy. Přivolaný vyšetřující policista se nad ni sklonil, svraštil obočí a pak se zvedl ke kolegovi a oznamuje mu:
"Myslím, že tenhle případ můžeme uzavřít."
"Cože?! Jakto, že je to tak rychle vyšetřené?"
"Příčina smrti je na první pohled víc než jasná." Vysvětluje vyšetřující.
"Tenhle cikán ukradl víc řetězů než s kolika dokázal plavat!"


Indiánský MEDVĚD 22.8.-21.9.

2. září 2011 v 0:06 Horoskopy

Lidi narozené mezi 22. srpnem a 21. zářím zveme v názvosloví Indiánského horoskopu "Medvědy". Tyto zrozence ovlivňuje zemský živel (stabilita, racionální přístup, řád, cílevědomost), vládne jim pak vítr jižní (cítění, vnímání, empatie). Medvěda většinou posuzujeme jako neobratné, těžké a lenivé zvíře. Indiáni však život medvěda důvěrně znali. Pro ně byl naopak symbolem hbitosti, obratnosti, rychlosti, síly, klidu a rozvahy.
Obdobně nahlíželi i na lidi, kteří byli narozeni v totemu Medvěda. Nejsou to jedinci nutně toužící po životě ve skupině. Dost dobře se o sebe dokáží postarat sami. Jsou samostatní, nezávislí. Ví, že na sebe se mohou spolehnout. O svých kvalitách a přednostech jsou přesvědčeni. Mají za to, že jen oni jsou schopni zvládnout danou úlohu. Protože jsou pak na všechno sami (ovšem z jejich viny), musí pracovat o to tvrději, pilněji. Vyznačují se praktickým a rozumným přístupem nejen k jednotlivým úkolům, ale i k celému svému životu. Raději si všechno pečlivě a systematicky připraví, naplánují.
Nemají rádi nečekaná překvapení a náhody, které s sebou občas život (chtě nechtě) přináší. Je-li pak třeba reagovat neodkladně, rozhodnutí nebývají příliš efektivní. Bohužel postrádají operativní schopnosti, jsou nejistí. Jsou to typy, které své uplatnění najdou v týlu. V klidu prostudují mapy, zváží pro a proti, připraví podklady a navrhnou postup, řešení. V první linii pak ale musí stát někdo malinko dravější, někdo, kdo si s adrenalinem rozumí víc než Medvědi. Prostě neumí své schopnosti a přednosti "prodat". Navenek často vystupují jako přehnaně kritičtí lidé. Jsou to detailisti. To jim na oblíbenosti nepřidá.
Do partnerských vztahů vstupují s rozvahou. Život o samotě jim nedělá přílišné problémy, s manželstvím čekají. Pokud se ale rozhodnou, mnoho ze své síly a energie obětují na vytvoření teplého a příjemného domova. Jsou oddaní, věrní, ke svým blízkým zodpovědní. Problémy může způsobit ona zmiňovaná "záliba" v kritizování. Občas neuškodí, ale uznejte, kdo se cítí dobře, je-li neustále napomínán pro maličkosti?
Buďte tolerantní, Medvědi! Naučte se chválit, i když víte, že vy byste to určitě udělali lépe a pečlivěji. Uvědomte si, že potřebujete pomoc druhých, všechno sami nezvládnete. Ze života nemějte takový strach, zbytečně si kazíte zdraví. Vezte, že je vždy někdo, kdo vám rád pomůže.