Život je jako žebřík do kurníku: Krátkej a posranej

Březen 2013

MM 59: TĚSTOVINY S MLETÝM MASEM A JÁTRY

30. března 2013 v 22:34 Kuchařka
Ingredience :
500 g těstovin (mušle, vrtule), 500 g mletého masa (vepřové, hovězí), 200 g vepřových jater,
1 cibule, 3 stroužky česneku, 1-2 konzervy rajčat (sekaných), olej, sůl, mletý pepř, tymián,
200 g tvrdého sýra na posypání, zelená petrželka
Postup přípravy :
Nejdříve oloupeme cibuli a česnek, cibuli nakrájíme na kostičky, česnek na plátky. Játra omyjeme, osušíme a nakrájíme na proužky. Na pánvi si rozpálíme olej, kousky jater na něm orestujeme, vyjmeme z pánve a udržujeme v teple. Pokud je třeba, přidáme na pánev trochu oleje, orestujeme na něm cibuli a plátky česneku a potom přidáme mleté maso. Osolíme, opepříme a opékáme, až se maso rozdrobí na hrudky. Potom přidáme orestovaná játra, posypeme tymiánem a přidáme nasekaná rajčata. V létě můžeme samozřejmě použít čerstvá (nařízneme do křížku, spaříme, oloupeme a nasekáme). Vše promícháme a asi 10 minut společně dusíme. Podle potřeby ještě přisolíme. Hotovou masovou směs klademe na uvařené těstoviny a posypeme vydatně sýrem a zelenou petrželkou. Poznámka: Tymián je samozřejmě lepší čerstvý, ale dá se použít i sušený. Jinou variantu získáme, když tymián nahradíme čerstvou bazalkou.

Jan Hus

23. března 2013 v 22:34 Trocha dějin

MM 62: ĎÁBLOVA POCHOUTKA

20. března 2013 v 22:33 Kuchařka
2 na jemno nasekané cibule a česnek osmahneme v rozpáleném tuku, přidáme 500 g mletého masa, 200 g Nivy a podusíme. Vmícháme rajský protlak, chilli, pepř, sůl. Dáme do vymazané formy, potřeme 2 dl zakysané smetany, zasypeme 500 g kysaného zelí a poklademe na kostičky pokrájenou slaninou (100 g). Pečeme asi 60 minut.

Národnost Adama

17. března 2013 v 22:33 Vtipy
Dohadují se Francouz, Angličan a Čech o národnosti Adama:
Francouz: ,,Musel to být Francouz, protože jedině Francouze napadne taková móda, jako je fíkový list.''
Angličan: ,,O původu gentlemana, který kvůli ženě obětuje své žebro, nemůže být přece pochyb.''
Čech na to řekne: ,,Ten, kdo dokáže jíst kyselá jablka, chodit s holým zadkem a myslet si, že je v ráji, nemůže být jiné národnosti než české.''